Švajčiarsky Piech testuje športové coupe Piech GT.

V roku 2019 na autosalóne v Ženeve bol predstavený koncept Piech Mark Zero. Toto štvormiestne športové coupe má elektrický pohon s celkovým výkonom 608 koní. Mark Zero má klasický dizajn inšpirovaný 60. rokmi. Dĺžka a výška automobilu sú 4320 a 1250, rázvor je 2 620 mm. Teraz však švajčiarska automobilka Piech testuje dvojmiestne coupe Piech GT.

Piech GT

Švajčiarske coupe má skoro podobné rozmery ako Porsche 911. Dĺžka novinky je 4 432 mm, šírka 1 991 mm a výška 1 250 mm. Hmotnosť je 1 800 km, čo je o 500 kg menej ako Porsche Taycan. O pohon tohto športového coupe sa starajú tri motory. Z toho dva synchrónne a jeden asinchrónny. Spoločný výkon je 600 koní. Zrýchlenie na 100 km/h zvládne Piech GT za tri sekundy a na jedno nabitie prejde toto vozidlo 500 kilometrov.

Piech GT

Spoločnosť Piech Automotive plánuje predávať svoj nový produkt v Európe, Číne a USA, pričom v budúcnosti bude modelový rad rozšírený o SUV a sedan. Kde bude montáž prebiehať, je zatiaľ záhadou, je však známe, že to budú výrobne tretej strany. Šéf predaja spoločnosti Piech Automotive Jochen Rudat, ktorý predtým zastával podobnú pozíciu v spoločnosti Tesla , sľúbil, že záujemcovia budú môcť čoskoro rezervovať svoje vlastné GT a využívať výhody ešte pred začiatkom predaja.

Piech GT

 

 

The post Švajčiarsky Piech testuje športové coupe Piech GT. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: