Taliban údajne uniesol bývalého tlmočníka českej armády

„Práve sa ozval unesený tlmočník. Jeho otec požiadal susedov, aby za neho išli orodovať, a tak ho milície pustili. Je zbitý, ale živý,“ napísala Pašková, predsedníčka zmieneného spolku, ktorý je súčasťou iniciatívy Zachraňme tlumočníky.

Spolok v pondelok predpoludním na sociálnej sieti Facebook informoval, že s tlmočníkom stratil kontakt. Podľa dostupných informácií do jeho domu vtrhli ozbrojenci, zbili ho a odvliekli.

Česká vláda čelí kritike, že nezabezpečila evakuáciu všetkých tlmočníkov, ktorí pre českú armádu v minulosti pracovali. Rodiny Afgancov, ktorí sa nedostali na zoznam, sa so svojimi rodinami ukrývajú v dosahu letiska afganskej metropoly Kábul.

Podľa informácií daného spolku české ministerstvo obrany v nedeľu pozvalo do Českej republiky dvoch tlmočníkov, ktorí na pôvodnom zozname neboli, píšu Novinky.

„To potvrdzuje, že už skôr mohlo dôjsť k chybám pri zostavovaní tohto zoznamu. Žiadame preto vládu, aby na palubu zvyšných evakuačných lietadiel vpustila všetkých bývalých tlmočníkov armády Českej republiky, ktorí sa ešte dokážu dostaviť na letisko,“ uvádza sa v pondelkovej výzve spolku.

taliban Čítajte viac Taliban ovládol letisko v Kandaháre, na kábulskom padli aj varovné výstrely

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne

Scroll to Top