Ako funguje predaj a servis v Kestler Co na Krajinská cesta 12 v Bratislave?

Servisná prehliadka je najdôležitejšia súčasť starostlivosti o vozidlo. Každý chce, aby vozidlo slúžilo a nekazilo sa. Preto netreba servisné prehliadky zanedbávať, avšak v dnešnej dobe je na trhu veľmi veľa servisov. Asi najlepšou voľbou môže byť autorizovaný servis, ktorý musí dodržiavať najvyššie štandardy určené automobilkou. Ja som sa bol pozrieť na servis vozidiel Renault a Dacia v Kestler Co na Krajinskej cesta 12 v Bratislave. Ako to u nich funguje?

Zobraziť prezentáciu.

Prichádzam na Krajinskú cestu 12 v Bratislave do Kestler Co na dohodnutý termín servisu. Prídem za prijímacím technikom, odovzdám kľúče a vypíšeme potrebnú administratívu. Prijímací technik ide k …

Posted on:

Na Mazdu s rotačným motorom Wankel si ešte počkáme.

Pár desiatok rokov dozadu boli vozidlá Mazda známe aj vďaka rotačnému motoru Wankel. Prvé vozidlo Mazda s rotačným motorom bola Mazda Cosmo, ktorá bola predstavená v roku 1967. Posledná bola Mazda RX-8. Výroba RX-8 sa skončila v roku 2012, ale na trh má prísť ďalšia Mazda s motorom Wankel.

Mazda MX-30 Wankel

Elektrická Mazda MX-30 bola predstavená minulý rok. Časom má Mazda MX-30 dostať Wankel motor, ale má to jeden háčik. Rotačný motor nebude poháňať priamo kolesá, ale motor bude slúžiť ako agregát na výrobu elektrickej energie. Následne elektromotory budú poháňať kolesá. Dojazd s plnými batériami a plnou nádržou má byť 400 kilometrov. …

Posted on:

Porsche v minulosti pripravovalo lacný roadster. Prednosť dostal Macan.

Vozidlá Porsche nie sú lacné autá. Vysoká suma môže byť problém pre mladých ľudí alebo ľudí, ktorí nemajú k dispozícii veľa peňazí. Práve pre takých malo byť Porsche 550 One.

Zobraziť prezentáciu.

Porsche 550 One malo byť vstupnou bránou do sveta Porsche a zároveň najlacnejším Porsche. Tento roadster nadväzoval svojím dizajnom na Porsche 550 z roku 1953. Za dizajnom 550 One stál šéf dizajnér koncernu Volkswagen Walter de Silva. Do výroby však toto Porsche nešlo. Porsche nevidelo v Porsche 550 One potenciál a vedenie sa rozhodlo investovať do vývoja malého SUV. Nakoniec v roku 2014 bolo predstavené Porsche Macan.

Porsche 550 One

The …

Posted on:

Ferrari plánuje vyrábať viacero SUV. Purosangue nebude jediné.

Vozidlá typu SUV sú v posledných rokoch veľmi populárne a preto automobilky vyvíjajú stále nové SUV. Dôkazom toho sú aj automobilky ako Aston Martin, Rolls-Royce, Maserati alebo Lamborghiny. Aj tieto luxusné automobilky majú v ponuke SUV. Čoskoro bude mať SUV v ponuke aj legendárna značka Ferrari. Dokonca nie jedno.

Ferrari Puronsague

 

Ferrari Purosanque má prísť na trh v roku 2022, ale nebude to jediné SUV od Ferrari. Podľa britského magazínu carmagazine.co.uk bude mať Ferrari ďalšie dve SUV označením F244 a F245. Obidve vozidlá budú postavené na rovnakej platforme ako Ferrari Purosanque. S veľkou pravdepodobnosťou dostanú obe vozidlá čisto elektrický pohon aj …

Posted on:

Prvé kusy Lada Vesta FL už sú vyrobené. Čo ponúkne nová Vesta FL?

Lada Vesta sa vyrába už od roku 2015. Teda dlhých päť rokov a je čas na menšiu aktualizáciu. O facelifte sa hovorí už dlho a dávnejšie sme priniesli informácie o Lada Vesta FL, ale teraz sú vonku nové informácie.

Lada Vesta FL

Zdroj: AutoVaz News

Ruský portál AutoVaz News oznámil, že je vyrobených prvých 10 kusov Lada Vesta FL sedan v bielej farbe. Nová Vesta FL dostane upravenú prednú masku, upravený predný nárazník, nové LED svetlomety a hmlové svetlá s novým dizajnom. Vzadu bude nárazník s novým dizajnom.

V interiéri nájdeme taktiež úpravy. Veľký dotykový displej orientovaný na výšku je podobný ako vo …

Posted on:

Krachuje automobilka SsangYong? Máme oficiálne informácie.

V posledných dňoch na internete kolujú informácie o tom, že automobilka SsangYong má finančné ťažkosti. Nechceli sme túto informáciu zverejniť bez oficiálneho stanoviska zo SsangYong. Nižšie si môžeš prečítať oficiálne stanovisko priamo zo SsangYong. Ak sa ti nechce čítať, tak pre slovenských zákazníkov sa nič nemení. Výroba a objednávky pobežia v úplne normálnom režime. 

Ssangyong Rexton 2020

Tu je plná odpoveď k aktuálnej situácii: 

Počas posledných rokov automobilka SsangYong investovala značné množstvo peňazí do vývoja a predstavenia nových modelov. Tento rozvoj automobilka financovala okrem iného aj úvermi od medzinárodných bánk a Kórejskej rozvojovej banky. Časť týchto úverov bola splatná v posledných dňoch. Vplyvom

Posted on:

Toto je nová Lada Niva Travel. Čo ponúkne?

Lada Niva má za sebou dlhý a zložitý príbeh. Ruský AutoVaz predstavil v roku 1998 novú Ladu Nivu, avšak v roku 2002 bola nová Niva predávaná pod značkou Chevrolet. Len nedávno sa automobilke Lada podarilo Nivu vrátiť pod vlastnú strechu a teraz tu máme aktualizovanú Lada Niva Travel.

Lada Niva Travel 2021

Nová Lada Niva Travel dostáva modernejší dizajn. Predná časť dostáva novú masku, svetlá a nárazník. Bočná čas má nové blatníky a kolesá. Vzadu nájdeme napríklad nové svetlá. Celkovo dizajn Niva Travel pripomína Toyotu RAV4. Verzia Off-road dostáva plastové doplnky, terénne pneumatiky a vyššie nasávanie vzduchu.

Okrem dizajnu sa zmenili aj rozmery. Dĺžka, …

Posted on:

Nové Mitsubishi Outlander bude predstavené o pár mesiacov.

Mitsubishi Outlander súčasnej generácie je na trhu už od roku 2012. Odvtedy Outlander prešiel aktualizáciami, ale osem rokov na trhu je veľmi veľa. Preto čoskoro bude predstavená nová generácia tohto japonského SUV. Čo ponúkne?

Mitsubishi Outlander 2021

Oficiálne fotografie od Mitsubishi ešte neboli zverejnené, ale môžeme sa pozrieť na fotografiu. Dizajn nového SUV je navrhnutý v štýle konceptu Mitsubishi Engelberg Tourer z roku 2019. Predná časť vozidla pôsobi mohutne a moderne. Nájdeme na nej dva rady svetlometov. Vo vrchnej časti sa nachádza LED denné svietenie a nižšie Full LED svetlomety. Z Z boku vyzerá Outlander mohutne a zadná čast jednoducho s falošnými výfukmi …

Posted on:

Nemecký vodič prekročil rýchlosť o 164 km/h.

V Nemecku sú zázračné diaľnice, ktoré nemajú obmedzenú rýchlosť. Sú však úseky kde je kvôli bezpečnosti obmedzená rýchlosť. Poväčšine na 120, 100 alebo 80 km/h. Na obmedzených úsekoch býva poväčšine radar alebo policajná hliadka, ktorá kontroluje dodržiavanie rýchlosti. Jeden šofér v Nemecku si však s obmedzením rýchlosti problém nerobil.

Mercedes-AMG E53 Autobahn

Nemecký šofér na vozidle Mercedes-Benz išiel na diaľnici kde bola obmedzená rýchlosť na 80 km/ rýchlosťou 244 km/h. Celkovo prekročil rýchlosť o 164 km/h. To je viac ako trojnásobok maximálnej povolenej rýchlosti. Za prekročenie rýchlosti dostane vodič vysokú pokutu, ale hrozí mu aj odobratie vodičského preukazu a dokonca aj väzenie.

S …

Posted on:

Takto by mohol vyzerať nový UAZ Hunter.

Vozidlo UAZ Hunter asi veľmi predstavovať nemusím. Je to terénne vozidlo, ktoré sa vyrába už veľa rokov bez zmien. Niečo ako legendárna Lada 4×4. Avšak UAZ zverejnil fotografie Sergeja Kritsberga, na ktorých je vidieť ako by mohol vyzerať nový UAZ Hunter.

Zobraziť prezentáciu.

Na fotografiách vyzerá Hunter moderne a pripomína plážové vozidlo. Interiér Hunteru je moderný. Na palubnej doske sa nachádza nápis Hunter, dotykový displej na stredovej konzole a nižšie ovládanie automatickej klimatizácie. Za 3-ramenným volantom sa nachádza virtual cockpit. Zaujímavosťou je, že Sergej zakomponoval do auta aj sklopenie sedadiel do roviny. Vďaka tomu by si môžu cestujúci ľahnúť, oddýchnuť …

Posted on: