Hirscher si v Hofburgu prevzal Cenu „Romy“ a naznačil pokračovanie v kariére

VIEDEŇ 14. apríla (WebNoviny.sk) – Najúspešnejší zjazdár v histórii Svetového pohára Rakúšan Marcel Hirscher naznačil pokračovanie v kariére. Držiteľ ôsmich veľkých krištáľových glóbusov za celkový triumf vo SP bol jedným z ocenených na sobotňajšej slávnosti odovzdávania televíznych a filmových cien vo viedenskom Hofburgu. Prevzal si tam Cenu „Romy“ za Televízny moment roka v Rakúsku.

Naznačil pokračovanie na svahoch

Bolo ním jeho triumfálne víťazstvo vo večernom slalome Svetového pohára v Schladmingu, keď druhému v celkovom poradí Francúzovi Alexisovi Pinturaultovi nadelil 1,21 s. V tej chvíli sedelo pri televíznych obrazovkách 1,8 milióna Rakúšanov, priamo v cieľovom priestore sa tiesnilo ďalších 40 000 ľudí.

Presne o tom je táto cena. Lyžovanie sleduje nespočetne veľa fanúšikov prostredníctvom televíznej obrazovky a ja sa im chcem všetkým poďakovať. A verím, že to tak zostane aj v budúcnosti,“ uviedol 30-ročný rodák z Annabergu Hirscher, cituje ho aj portál laola1.at.

A potom si dovolil slová, ktoré indikujú jeho pokračovanie na súťažných svahoch. „Teším sa na leto, ale potom zasa príde zima a celý ten kolotoč odznova.“

Štyri hviezdy sa so súťažením rozlúčili

Dvojnásobný olympijský víťaz a sedemnásobný majster sveta nedal po skončení uplynulej sezóny presnú odpoveď na otázku, či jeho závratná kariéra bude mať aj ďalšie pokračovanie.

Predtým viackrát vo svojich vyhláseniach naznačil, že bude záležať na tom, aké pocity bude mať z vlastného tela, na ktorom sa už prejavili roky v plnej záťaži na lyžiach.

Som desať rokov v lyžiarskom cirkuse a každé ďalšie leto s prípravou na novú sezónu je náročnejšie. V lete teda uvidím, ako sa budem cítiť. Či moje telo zvládne ešte raz tú enormnú záťaž súvisiacu s prípravou aj celou novou sezónou,“ vyhlásil Hirscher približne pred mesiacom podľa ORF.

Na rozdiel od Hirschera definitívne zbohom súťažnému lyžovaniu po minulej zime povedali štyri žiarivé hviezdy tohto športu – Nór Aksel Lund Svindal, Američanka Lindsey Vonnová, Švédka Frida Hansdotterová a Nemec Felix Neureuther.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne