Mazda si patentovala nové coupe. Dostane novinka Wankel motor?

Keď sa povie motor Wankel, tak asi každého napadne automobilka Mazda. Prvé vozidlo japonskej automobilky s motorom Wankel bolo predstavené v roku 1967. Jedná sa o vozidlo Mazda Cosmo. Posledné vozidlo s rotačným motorom bola Mazda RX-8. Výroba tohto auta sa skončila v roku 2012, ale pre fanúšikov rotačného motora nie je všetko stratené. Už budúci rok by mala Mazda MX-30 dostať motor Wankel. Dostane taký motor aj nové coupe?

Mazda RX-9

Japonský magazín IP Force oznámil, že japonská automobilka Mazda si patentovala na japonskom patentovom úrade 14 titulov, ktoré opisujú rôzne konštrukčné prvky. Už zo samotného popisu je vidieť, že nosnou konštrukciou bude priestorový rám vyrobený z extrudovanej hliníkovej zliatiny. Z ďalších snímkov je vidieť veľký stredový tunel, prevodovku a pozdĺžne umiestnený motor. Viac informácií sa v patentových dokumentoch nepíše. Nevieme povedať aký motor Mazda použije, ale coupe je veľmi podobné na koncept Mazda RX-Vision. Vieme, že všetky vozidlá RX mali v minulosti rotačný motor. Je teda dosť možné, že nové coupe dostane taktiež Wankel.
Bude však poháňať tento motor kolesá? To sa nedá s istotou povedať. Japonská automobilka už dávnejšie oznámila, že motor Wankel bude v budúcnosti slúžiť ako generátor na výrobu elektrickej energie. Následne elektromotory budú poháňať kolesá. Ako prvé vozidlo vybavené týmto hybridným systémom by mala byť Mazda MX-30. Do nového coupe by mohla Mazda použiť aj nový radový šesťvalec SkyActiv-G a SkyActiv-X. Šesťvalec je prioritne určený pre nové modely CX-5 a Mazda 6.

Zobraziť prezentáciu.

Uvidíme časom aký agregát dostane nové coupe. Vieme, že Mazda aj v dnešnej ekologickej dobe používa aj naďalej veľké atmosféricke benzínové motory.

The post Mazda si patentovala nové coupe. Dostane novinka Wankel motor? appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: