Toto si zapamätajte! Takto určite nakúpite bezpečne

VÚB banka pristupuje k bezpečnosti mimoriadne zodpovedne. Aj z toho dôvodu poskytuje klientom možnosť vybaviť veľkú časť služieb “na diaľku”. Nákupy k tohtoročným Vianociam je najrozumnejšie vyriešiť z pohodlia domova cez internet. Ako však môžeme sami prispieť k tomu, aby sme sa nepripravili o peniaze najmä pri platbách cez internet?

Platby kartou cez internet sa stali našou každodennou súčasťou, obzvlášť v aktuálnej situácii. Pri každom nákupe je dôležité myslieť predovšetkým na bezpečnosť a dôveryhodnosť stránky, na ktorej nakupujete. Odborníci z VÚB banky radia držať sa týchto zásad, aby ste z nákupu mali viac radosti ako starostí.

1. Súkromná wifi alebo nakupovanie cez dáta

Platby cez internet by ste mali realizovať zásadne cez overenú wifi sieť. Ak sa nachádzate na verejnom mieste, pri platbe využite radšej svoje mobilné dáta. V konečnom dôsledku sa vám to určite oplatí, pretože tým výrazne znižujete riziko následných nepríjemností.

2. Platba kreditnou kartou

Kreditná karta prináša so sebou množstvo výhod, ak ju využívate pri nákupoch cez internet, platí to dvojnásobne. Pri používaní kreditky nemíňate svoje peniaze, ale peniaze banky. V prípade reklamácie tovaru tak máte svoje peniaze stále na účte. Navyše prípadnú reklamáciu za vás vybaví vaša banka.

3. Limit pre platby kartou cez internet

Odborníci radia, aby sme si správne nastavili internetový limit. Ak nezvyknete platiť kartou cez internet často, tento limit môže byť pokojne aj nula. V prípade, že budete potrebovať zaplatiť za tovar, tak si ho viete v Mobil bankingu na pár klikov zvýšiť na potrebnú sumu. Táto zmena limitu je okamžitá, takže nemusíte na nič čakať a navyše je bezplatná. Po zrealizovaní platby si limit viete znovu dať na nulu a môžete si byť istí, že o svoje peniaze neprídete. Pri akejkoľvek platbe si zároveň treba dávať pozor na to, akú výšku platby potvrdzujete.

Už čoskoro bude možné potvrdiť platbu kartou na internete priamo aj v bankovej aplikácii VÚB Mobil Banking. Klienti, budú môcť  potvrdiť platbu kartou na

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne

Scroll to Top