Nová Lada Vesta FL dostane virtual cockpit, veľký dotykový displej a ovládanie klimatizácie z Renault.

Informácie o novej Lada Vesta FL unikli približne pred dvoma rokmi. Odvtedy vieme, že novinka dostane na výšku orientovaný dotykový displej a virtual cockpit. Teraz však unikli nové fotky interiéru Vesty FL.

Lada Vesta FL

Na sociálnej sieti VKontakte v skupine Русский автомобиль boli zverejnené dve fotografie interiéru novej Lada Vesta FL. Na fotografiách si môžeš všimnúť, že novinka dostane virtual cockpit,  ktorý bude zobrazovať informácie z navigácie, palubného počítača, ale aj informácie o prehrávanej hudbe o teplote a ďalšie iné informácie. Uprostred palubnej dosky sa nachádza veľký na výšku orientovaný dotykový displej s infoteimentom, ktorý je veľmi podobný s nových vozidiel Renault. Nižšie sa nachádza ovládanie hlasitosti, ovládanie vyhrievania predných sedadiel a vyhrievania okien, ale aj tlačidlo na výstražné smerovky. Ovládanie jednozónovej klimatizácie už poznáme s vozidiel Dacia alebo Renault. Úplne dole sa nachádza otočný volič pre režimy ovládania trakčnej kontroly a dvakrát USB port.

Všimnúť si môžeš aj malý úložný priestor, ktorý skrýva chrómový ovládač na ovládanie bezkľúčového prístupu do vozidla. Podobne to majú riešené aj vozidlá Dacia alebo Renault.

Lada Vesta FL

Okrem toho Lada Vesta FL dostane s veľkou pravdepodobnosťou nové predné Full LED svetlomety a zadné LED svetlá. Čo sa týka motorov, tak nevieme či Lada použije nové motory od Renault. Už pred dvoma rokmi nám Sergey Ilinskiy z AutoVaz potvrdil, že Lada sa vráti na európsky trh s pomocou partnerov z aliancie Renault-Nissan. Otázne je, či práve Lada Vesta bude patriť medzi tieto modely.

Výroba novinky má začať v roku 2022, takže koncom roka 2021 alebo začiatkom roka 2022 bude nová Lada Vesta FL predstavená.

<img class="aligncenter size-full wp-image-1263" src="https://web-noviny.sk/wp-content/uploads/2021/09/nova-lada-vesta-fl-dostane-virtual-cockpit-velky-dotykovy-displej-a-ovladanie-klimatizacie-z-renault-2.jpg"

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: