Vozidlá Mercedes-AMG budú mať motory V8 najbližších desať rokov.

Žijeme v dobe plnej emisných noriem, vďaka ktorým musia automobilky dodržiavať prísne emisné limity. Kvôli tomu môžeme vo vozidlách vidieť menšie motory, hybridné pohony alebo čisto elektrický pohon. Zo športových vozidiel odchádzajú veľké motory a nahrádzajú ich tie menšie. Však dnes už nie je problém nájsť vo vozidle štvorvalec s výkonom vyšším ako 300 koní, poprípade s výkonom vyšším ako 400 koní. Vozidlá Mercedes-AMG však budú mať v najbližších rokoch aj naďalej motory V8.

Mercedes-AMG

Magazín Road and Track spravil rozhovor so šéfom divízie AMG Philippom Schiemerom. Philipp si myslí, že motory V8 zostanú v ponuke najbližších desať rokov. Mercedes-AMG má veľa zákazníkov, ktorí milujú svoje autá a títo ľudia budú ešte dlho kupovať autá s motorom V8. Technický riaditeľ AMG Jochen Hermann stále verí, že motor AMG V8 nedosiahol svoj vrchol a stále sa modernizuje. Poukázal na Mercedes-AMG GT 63 S e-Performance ako na príklad, kam môže ísť cesta ďalších vozidiel Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG

Vozidlo Mercedes-AMG GT 63 S e-Performance má pod kapotou 4,0-litrový osemvalec s výkonom 639 koní a krútiacim momentom 900 Nm. Na zadnej náprave je umiestnený elektromotor s výkonom 204 koní a krútiacim momentom 320 Nm. Výsledné hodnoty sú 843 koní a 1 470 Nm. Toto so ozaj silné parametre.

 

Pripomeňme si, že len nedávno bolo predstavené prvé elektrické AMG. Je to Mercedes-AMG EQS 53 4Matic+.

 

 

The post Vozidlá Mercedes-AMG budú mať motory V8 najbližších desať rokov. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: