Všetkých 39 mŕtvych ľudí nájdených v kamióne pochádzalo z Vietnamu, oznámila polícia

  • aktualizované 1. novembra 22:02

Všetkých 39 ľudí, ktorých našli mŕtvych v návese kamiónu odstaveného na juhovýchode Anglicka, pochádzalo z Vietnamu. Oznámila to polícia v grófstve Essex s tým, že je v súčasnosti v „priamom kontakte s viacerými rodinami vo Vietname a Spojenom kráľovstve“ aj vietnamskou vládou.

Ozvali sa vietnamské rodiny

„V súčasnosti veríme, že obete sú občanmi Vietnamu, a sme v kontakte s vietnamskou vládou,“ uviedol námestník náčelníka polície Tim Smith.

Vietnamské veľvyslanectvo v Londýne vyjadrilo hlboký zármutok a úprimnú sústrasť rodinám obetí. Ako ďalej uviedlo, „konkrétne identity obetí je ešte stále potrebné určiť a potvrdiť relevantnými úradmi vo Vietname a Spojenom kráľovstve“.

Posun vo vyšetrovaní prišiel po tom, čo sa úradom ozvalo viacero vietnamských rodín, ktoré sa obávali, že sú medzi mŕtvymi ich príbuzní.

Vodiča obvinili zo zabitia

Kamión s chladiarenským návesom, v ktorom bolo 31 mŕtvol mužov a osem mŕtvych žien, objavili minulý týždeň v noci z utorka na stredu v priemyselnom parku Waterglade v juhoanglickom meste Grays. Do Veľkej Británie sa dostal cez anglický prístav Purfleet, kam sa preplavil trajektom z belgického Zeebrugge.

Jeho 25-ročného vodiča Mauricea Robinsona obvinili zo zabitia všetkých obetí, prevádzačstva, napomáhania nelegálnej migrácii a prania špinavých peňazí. Príčina úmrtia zosnulých zatiaľ nie je známa, určiť ju má pitva.

V súvislosti s prípadom tiež v piatok úrady vo Vietname zatkli dvoch ľudí, ktorí sa angažovali v prevádzaní ľudí. Írska polícia zase zatkla 22-ročného muža, na ktorého polícia v Essexe vydala európsky zatykač. Okrem toho tiež úrady pátrajú po dvoch podozrivých bratoch zo Severného Írska, ktorých vyzvali, aby sa im vzdali.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne