Sulík dáva najavo, že protimonopolný úrad patrí SaS, na vláde ho môže zastaviť len nesúhlas OĽaNO

  • Predseda SaS Richard Sulík trvá na tom, že Matúš Medvec je dobrý kandidát na predsedu Protimonopolného úradu SR, hoci jeho kandidatúru minulý týždeň vláda po kritike radšej stiahla. 
  • OĽaNO si necháva pre seba, či jeho ministri Sulíkovho nominanta na druhý raz podporia. V predvianočnom programe rokovania vlády odobrenie šéfa PMÚ zatiaľ chýba. V hre je teda možnosť, že to chce koalícia urobiť bez mediálnej pozornosti. 
  • Minister Sulík spochybnil hlavného kritika svojho postupu. Ten v súčasnosti pracuje v Transparency International a za minulej vlády ako šéf odboru kartelov vyšetroval aj Brhelove a Kaliňákove tendre či Ficove futbalové ihriská.

V utorok pred stredajším rokovaním vlády nie je jasné, či na nej minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) pretlačí svojho kandidáta na predsedu protimonopolného úradu (PMÚ) Matúša Medveca. Dnes už nikto nepochybuje o tom, že Medvec je Sulíkov nominant a že celé výberové konanie bolo iba divadlo.

Konkurz spochybnila mimovládna organizácia Transparency International, ktorej sa nepáči, že Medvec bol jediným kandidátom a na verejnom vypočutí nepôsobil presvedčivo. Koaličné strany OĽaNO a Za ľudí argumentom mimovládky uverili a hlasovanie o šéfovi PMÚ minulý týždeň zastavili.

„Povedal som pánovi ministrovi Sulíkovi, že za týchto okolností nie som ochotný zaňho hlasovať a OĽaNO ho nepodporí,“ povedal po zasadnutí vlády šéf strany a minister financií Igor Matovič.

Podozrivé ticho

Teraz sú však koaliční lídri podozrivo ticho

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Ste predplatiteľom?

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne