Výhody MSM pre poškodenú pleť

Vždy, keď nakupujete zdravé produkty na starostlivosť o pleť, platí všeobecné pravidlo, že sa zvyčajne držte ďalej od zložiek s názvami, ktoré ani nedokážete vysloviť. Z tohto pravidla však niekedy existujú výnimky. Jednou z nich je metylsulfonylmetán alebo MSM.

Hoci je to trochu jazykolam, metylsulfonylmetán je pre ľudský organizmus takmer nevyhnutný, rovnako ako soľ a voda. 

Ak to ešte neviete, používanie krému s metylsulfonylmetánom môže vašej pokožke prospieť v mnohých ohľadoch. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako ho môžete používať, aby ste dosiahli hladšiu, zdravšiu a krajšiu pleť ako kedykoľvek predtým.

Čo je metylsulfonylmetán?

Metylsulfonylmetán sa nachádza vo všetkých druhoch živých organizmov. Organicky sa skladá z vodíka, síry, kyslíka a uhlíka. V ľudskom tele funguje ako lepidlo, ktoré drží pohromade reťazce aminokyselín alebo stavebné kamene telesného tkaniva.

Je dôležitý nielen pre správnu funkciu aminokyselín, ale je aj základnou živinou, ktorá sa využíva v celom tele. Pravdou je, že metylsulfonylmetán v kombinácii so soľou a vodou tvorí približne 90 % ľudského tela. 

Tento typ vo vode rozpustnej živiny je síce užitočný a široko používaný, ale na jeho čo najefektívnejšie využitie je potrebné veľké množstvo vitamínu C

Hoci je to trochu jazykolam, metylsulfonylmetán je pre ľudský organizmus takmer nevyhnutný, rovnako ako soľ a voda.

Výhody metylsulfonylmetánu

Väčšina výhod MSM vyplýva z úlohy tejto chemikálie pri budovaní takmer všetkých buniek v tele. Je však tiež známe, že brzdí odbúravanie kolagénu, čo z neho robí kľúčového hráča v liečbe proti starnutiu.

Vysoký obsah síry, ktorý tvorí pozoruhodných 34 % zloženia, môže pomôcť detoxikovať organizmus a zmierniť zápaly.

Ak to nestačí, metylsulfonylmetán môže tiež zlepšiť priepustnosť bunkových stien, aby umožnil životne dôležitým živinám prúdiť cez bunky.

Pokiaľ ide o boj proti starnutiu, metylsulfonylmetán zlepšuje využitie antioxidantov, ktoré pomáhajú redukovať voľné radikály a poskytujú dlhý zoznam výhod proti starnutiu.  

Používanie metylsulfonylmetánového krému na vyhladenie vrások, boj proti akné a iné

Vďaka obsahu síry v metylsulfonylmetáne a skutočnosti, že táto chemická látka zvyšuje obsah antioxidantov v tele, ponúka pôsobivo dlhý zoznam možností použitia. Pri lokálnej aplikácii môže mať zázračné účinky na ľudskú pokožku.  

Vzhľadom na jeho pozitívne spojenie s kolagénom môže skutočne pomôcť v boji proti vráskam tým, že znižuje rozpad kolagénu pod kožou. 

Obsah síry v MSM tiež pomáha zlepšovať rast nechtov a vlasov, bojuje proti rednutiu alebo praskaniu nechtov a celkovo zlepšuje zdravie nechtovej kožičky.

Ľudia, ktorí trpia akútnym alebo chronickým akné, môžu tiež pocítiť úľavu pri používaní krémov, ktoré obsahujú túto účinnú zložku. V podstate obmedzuje androgénne hormóny a zároveň pomáha pokožke zlepšiť jej priepustnosť. To znamená, že zvyšuje šance na uvoľnenie tých toxínov, ktoré sú hlavnými vinníkmi, ktoré vedú k vzniku bielych a čiernych bodiek a cýst. Okrem toho metylsulfonylmetán tiež pomáha redukovať jazvy po akné, pretože podporuje rast kolagénu. 

Ale aj keď sú tieto výhody ako také skvelé, metylsulfonylmetán robí pre pleť oveľa viac, než len bojuje proti akné a vyhladzuje vrásky. Zistilo sa, že táto chemická látka tiež zmierňuje svrbenie, hydratuje suchú pokožku, redukuje jazvy a zlepšuje hojenie rán po popáleninách a rezných ranách. Osoby trpiace ružovkou určite poteší aj to, že dokáže znížiť a zmierniť začervenanie pokožky. 

Ak to ešte neviete, používanie krému s metylsulfonylmetánom môže vašej pokožke prospieť v mnohých ohľadoch.

Tu sú ďalšie výhody metylsulfonylmetánu pri vnútornom užívaní:

  • Zlepšuje koncentráciu 
  • Znižuje bolesť po cvičení a svalové kŕče
  • Zmierňuje zápal a bolesť spojenú s burzitídou, tendinitídou, reumatoidnou artritídou a osteoartritídou
  • Znižuje príznaky PMS
  • Dodáva energiu
  • Zmierňuje bolesti hlavy
  • Rieši nosové alergie 
  • Znižuje nevoľnosť a bolesti žalúdka
  • Lieči osteoporózu   

Najlepšie formy metylsulfonylmetánu

Metylsulfonylmetán môžete získať vo forme potravinových doplnkov a nachádza sa aj vo väčšine kozmetických krémov a dokonca aj v olejoch a sérach určených špeciálne na nechty a vlasy. Konkrétny typ, ktorý budete používať, si musíte starostlivo vybrať v závislosti od jeho zamýšľaného použitia, dávkovania, značky a bezpečnosti.

Metylsulfonylmetán sa vo forme doplnku rýchlo vstrebáva v tenkom čreve a využíva sa v celom tele. Je to najlepší spôsob liečby bežných ochorení v tele. Medzi perorálne formy patria tablety a kapsuly, ako aj vločky a prášok.

Aj keď sa časť perorálneho metylsulfonylmetánu dostane do nechtov, kože a vlasov, nemusí to stačiť na to, aby to spôsobilo významné zmeny v týchto častiach tela. Ak chcete riešiť tieto špecifické oblasti, musíte aplikovať metylsulfonylmetán priamo na postihnutú oblasť, najlepšie vo forme krému.

Tento typ vo vode rozpustnej živiny je síce užitočný a široko používaný, ale na jeho čo najefektívnejšie využitie je potrebné veľké množstvo vitamínu C.

Nech už si vyberiete akúkoľvek formu, vždy sa uistite, že doplnok a produkt, ktorý ste si vybrali, je vyrobený z vysokokvalitného metylsulfonylmetánu, ktorý je najlepšie v organickej a čistej forme. Organický metylsulfonylmetán je najbezpečnejšou voľbou, pretože neobsahuje zložky, ktoré by mohli byť pre vás škodlivé.  

Jednoduché tipy na použitie metylsulfonylmetánu

Dávkovanie perorálneho MSM závisí predovšetkým od konkrétneho ochorenia, ktoré chcete liečiť, a od reakcie vášho tela naň. Pred zvýšením dávky by ste mali vždy začať s nízkou dávkou, napríklad 2 gramy. Samozrejme, urobte to až po konzultácii s lekárom.  

Pre väčšinu ľudí je bezpečné prijať až 6 gramov metylsulfonylmetánu denne bez dosiahnutia toxických hladín. Môžete ho tiež užívať tak dlho, ako potrebujete. Ak prestanete užívať metylsulfonylmetán, môžete vo všeobecnosti očakávať, že dobré výsledky, ktoré poskytuje, sa tiež zastavia.

Dobrou správou je, že môžete použiť toľko alebo tak málo metylsulfonylmetánu, koľko chcete, a stále dosiahnete pozoruhodné výsledky. Môžete ho použiť na urýchlenie hojenia a upokojenie podráždenej pokožky. Môže to úžasne dobre fungovať pri suchej pokožke, ekzémoch, dermatitíde, vyrážkach, psoriáze a ďalších.  

Málokto to vie, ale MSM hrá vo vašom tele dôležitú úlohu. Vďaka tomu, že sa s ním spája len niekoľko vedľajších účinkov a rizík, sa metylsulfonylmetán rýchlo stáva riešením číslo jeden na riešenie starnúcej pokožky, jaziev, bolestí.

Príspevky z rovnakej kategórie: