Dacia Jogger je nové sedemmiestne cenovo dostupné vozidlo.

Dacia od roku 2006 do roku 2012 vyrábala sedemmiestne cenovo dostupné vozidlo. Neskôr toto auto nahradila Dacia Lodgy alebo aj Dacia Dokker. Tieto vozidlá už sú však staré a teraz prichádza Dacia Jogger.

Dacia Jogger

Dizajn prednej časti vychádza už zo súčasných modelov Logan a Sandero. Vpredu sa nachádza malá mriežka chladiča a LED svetlomety s LED denným svietením. Vzadu nájdeme jednoduché veko batožinového priestoru s nápisom Dacia. Pri pohľade z boku si môžeš všimnúť ostrejšie hrany a samozrejme vyššiu svetlú výšku.

Interiér je rovnaký ako v prípade Loganu a Sandera. Uprostred palubnej dosky je dotykový displej a nižšie sa nachádza ovládanie jednozónovej automatickej klimatizácie.

Dacia Jogger

Čo sa týka rozmerov, tak dĺžka je 4,55 m, rázvor je 2,9 m. Objem batožinového priestoru pri rozložených všetkých sedadlách je 213 litrov. Ak sa zloží tretí rad sedadiel, tak objem batožinového priestoru narastie na 712 litrov. Pri zložení sedadiel v druhom a treťom rade sedadiel je objem úctihodných 1 819 litrov. Toto sú celkom pekné parametre.

Dacia Jogger

Rumunská novinka je postavená na platforme CMF-B. V ponuke motorov nájdeme preplňovaný litrový trojvalec s výkonom 110 koní. Samozrejmosťou je aj agregát spaľujúci LPG s označením TCe100 Bi-Fuel. Tento litrový trojvalec ponúkne ako z názvu vyplýva 100 koní. O dva roky neskôr má prísť do ponuky aj hybridný Jogger.

Dacia Jogger

<img

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: