Donat Mg Prírodná minerálna voda bohatá na horčík

Prírodnú minerálnu vodu Donat Mg bohatú na horčík možno získať v slovinskom kúpeľnom stredisku Rogaska Slatina.  

Teraz je tu veľa ľudí, ktorí využívajú úžasné výhody, ktoré táto voda ponúka. Niektorí ľudia ju dokonca nazývajú zázračnou vodou. Predpokladá sa, že špeciálna voda pomáha pri rôznych zdravotných problémoch vrátane nadúvania, zápchy, obličkových kameňov, pálenia záhy, obezity, žlčových kameňov a iných tráviacich a stresových problémov.

Je nepochybné, že voda Donat má dlhý zoznam prísľubov, ktoré si môžete vychutnať aj vy.

Začiatky spoločnosti Donat voda

Mimoriadnu silu donatskej vody možno sledovať viac ako 8 000 rokov. Podľa legendy táto liečivá voda vytryskla na povrch, keď na zem zostúpil bájny okrídlený kôň Pegas.

Bez ohľadu na tento mýtus však voda v skutočnosti pochádza z hĺbky 260 až 600 metrov a vzniká rozpúšťaním hornín obsahujúcich horčík, vápnik, sírany a vodík. Často sa tiež zaraďuje medzi prírodné minerálne vody, ktoré môžu pomôcť riešiť viaceré zdravotné problémy a zohrávať dôležitú ochrannú úlohu pri udržiavaní celkového zdravia a pohody.

Donat Mg Prírodná minerálna voda
Minerálna voda Donat Mg pomáha riešiť mnohé zdravotné problémy

Donatová voda sa už viac ako 200 rokov odporúča na liečebné a preventívne účely v kúpeľoch Rogaska Slatina. Hoci existuje ešte mnoho ďalších druhov prírodných minerálnych vôd s podobnými pozitívnymi účinkami na pohodu a zdravie, len niektoré z nich sú bezpečné a vhodné na pravidelnú konzumáciu.

Donatová voda sa vyznačuje mimoriadne vysokým obsahom minerálnych látok, keď na každý liter s oxidom uhličitým pripadá viac ako 13 gramov látok, pričom len vápnik tvorí približne 300 mg/l a horčík približne 1 000 mg/l. Obsahuje aj mnoho ďalších prvkov a zlúčenín, ktoré sú prospešné pre vaše zdravie.

To, čo robí túto vodu skutočne účinnou pri riešení rôznych zdravotných problémov, nie je nič iné ako jej obsah horčíka. 

Význam horčíka

Horčík zohráva kľúčovú úlohu vo viac ako 300 metabolických procesoch v ľudskom tele. Znižuje smútok, podporuje nervový systém a udržiava správnu rovnováhu elektrolytov. Keďže ľudské telo nedokáže prirodzene produkovať horčík samo, musíte ho získavať zo stravy.

Nedostatkom horčíka trpí takmer každý, ale riziko je najvyššie u detí, dospievajúcich, starších ľudí a tehotných žien. Prípady závažného nedostatku horčíka sú pomerne zriedkavé, ale mierny nedostatok môže viesť k nízkej hladine energie, častým bolestiam hlavy, svalovým kŕčom, poruchám imunity, úzkosti a nespavosti.

Video: Donat Mg prírodná minerálna voda bohatá na horčík

Hoci môžete nájsť a získať horčík z doplnkov stravy, vaše telo môže mať problémy s absorpciou tejto formy horčíka. Našťastie Donat obsahuje horčík v množstve približne 1 000 mg/l, ktorý je pre telo okamžite dostupný a tiež sa priamo vstrebáva.

Vďaka všetkým výhodám, ktoré Donat ponúka, nikdy nepremeškajte príležitosť zaradiť ho do svojho každodenného režimu. Vďaka vysokému obsahu minerálov a jedinečnému zloženiu je čas začať piť túto špeciálnu vodu ešte dnes. 

Príspevky z rovnakej kategórie: