FIFA spája sily so Svetovou zdravotníckou organizáciou, futbal ma promovať zdravé stravovanie

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino verí, že partnerstvo so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) prispeje v zlepšenie pohľadu na futbal ako jeden z nástrojov na zlepšenie zdravia.

Konkrétne riešenia

Infantino sa s WHO bude usilovať o „vypracovanie konkrétnych riešení“ a trvá na tom, aby korporátni partneri FIFA ako Coca-Cola či McDonald’s pracovali na progrese v oblasti zdravia.

Cítim hlbokú zodpovednosť, aby FIFA spolupracovala s WHO,“ povedal Talian a podpis dohody s organizáciou nazval štartovacím bodom.

Zníženie konzumácie cukru

WHO pracuje na znížení konzumácie jedál a nápojov s vysokým obsahom tukov, cukrov a solí. Aj podľa generálneho riaditeľa WHO Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa je spojenie s futbalom veľmi dobrým krokom. „Ak by sme zostali mimo, bolo by to ako keby sme sa vzdali bez boja,“ myslí si šéf WHO.

Ak by ste dnes prišli medzi deti v škole a chceli im hovoriť o stravovaní, veľmi rýchlo by ste prišli o ich pozornosť. Ak však medzi nich prídete s loptou a poviete im: ‚Poďme sa rozprávať o futbale. Vedeli ste, že keď chcete hrať futbal, je potrebné aj dobre sa stravovať? Musíte si napríklad dávať pozor na to, aké cukry do tela prijímate.‚,“ povedal Infantino.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne