Troy Bilt Snehová fréza – trochu kritiky

Mal som možnosť použivať Troy Bilt Storm 2410 niekoľko sezón. Tento dvojstupňový stroj je celkovo pevne postavený a dobre funguje. Jednoduché ovládanie je prekonané inými riadiacimi konfiguráciami a spoľahlivejšími motormi, ale pre základnú aplikáciu je to dobrá vec za tu cenu.

Ceny Troy Bilt

Troy Bilt Storm 2410 je blízko k najlacnejším dvojstupňovým snehovým frézam, ktoré sú k dispozícii od overenej značky a za svoju cenu je jeho pevná konštrukcia impozantná. Za približne 600 dolárov, Troy Bilt Storm 2410 zdieľa rovnakú celkovú kvalitu konštrukcii niektorých oveľa drahších strojov. Chýba im však niekoľko dôležitých vylepšení a funkcií, ktoré naozaj svietia na drahších modeloch.

Troy Bilt Storm 2410 preskúmanie

Jediným karnýrom na stroji je funkcia elektrického štartu. Avšak na motore 208cc nie je vôbec ťažké začať ťahať štartovací kábel. Ak je ťažké , niečo nie je v poriadku. To robíme zapojenim predlžovacieho kábla a potom zapojenie ohlušujúce hlasného elektrického štartu na motore sotva stojí za to otravovanie. Nie je to nič viac ako extra váha na mojej jednotke.

Troy Bilt Storm 2410 má klasickú samohybnú dvojstupňovú reguláciu snehovéj frézy. Ovládače pohonu pozostávajú z niekoľkých rýchlostí vpred a dvoch rýchlostí dozadu. Jedna páka na jednej rukoväti ovláda pohon, zatiaľ čo druhá zapína a vypína nebožiec. Je to osvedčená platforma, ale zahŕňa aj niektoré z osvedčených nedostatkov základnej konfigurácie ovládania.

Ja som výške 5’11 palcov a je pre mňa dosť nepríjemné, aby som sa dostal dlaniami nad a pred pákami na rukovätiach, aby som zaistil pohon a páky nebožiecu. Potom,po stlačení pák, stroj okamžite vstúpi do činu, a necháva ma trpieť aby som získal kontrolu, ak neočakávam takú odpoveď. Keď sú potrebné ostré zatáčania a viac zastavení a štartov, môže to byť únavné. Ovládanie nebožieca pre sklz je tiež zdĺhavé.

Rukoväť kľuky je umiestnená celkom nízko a dopredu na stroji a zanecháva operátora na zastavenie a otočenie zakaždým, keď je potrebné vykonať úpravu. Opäť platí, že pri tesných otáčok máme trápenie ktoré vyžaduje časté presmerovanie chodu. Klapka na konci sklzu je upravená tlakom jednoduchej skrutky. Malé zmeny prinášajú veľké zmeny v uhle vybíjania, takže nastavenie je zložité.

I keď je to menej než pohodlné, poviem dačo aj na kredit stroja, s ovládacími prvkami nie je veľa roboty. Nemám strach z ľadu alebo pozostatkov, ktoré rušia nejaký komplikovaný alebo jemný mechanizmus joysticku, čo je možno najnáročnejšia komplikácia z cenovo dostupného stroja.

Faktom však zostáva, že stroje vyššej triedy majú pohodlné ovládacie prvky, ktoré sú pre prevádzkovateľa nepochybne oveľa jednoduchšie, najmä v úzkych mestských prostrediach, ktoré vyžadujú agilitu. Modelu Troy Bilt Storm 2410 tiež nápadne chýbaju svetlomety alebo vyhrievanie rúčok, čím sa zužuje jeho efektívnosť.

Príspevky z rovnakej kategórie: