Honda mierne odhalila nový Civic Type-R.

Od predstavenia novej Hondy Civic ubehol už nejaký mesiac, ale ako to býva zvykom pri predstavení každého modelu, na nový ostrý športový model treba čakať. Honda ukázala Civic Type-R s kamuflážou. Čo ponúkne tento hothatch?

Honda Civic Type-R 2022

Japonská automobilka Honda zatiaľ len ukázala fotografie novinky s kamuflážou, no aj napriek tomu si vieme predstaviť ako bude Civic Type-R vyzerať.

Oproti predchádzajúcej desiatej generácií Civic Type-R má novinka menej ostrý dizajn. Krivky sú oblé, uhladené. V prednom nárazníku sa nachádza veľký nasávací otvor, z boku si môžeš všimnúť športový prah a veľké športové kolesá Michelin Pilot Sport 4, ale aj brzdy Brembo. V zadnom nárazníku sa nachádza trojica koncoviek výfukov uprostred. Nesmie chýbať ani krídlo na veku batožinového priestoru, ktoré nie je až také veľké ako v prípade predchádzajúcej generácie.

Interiér zatiaľ nebol odhalený, ale v interiéri môžeme očakávať červené dekorácie, športový trojramenný volant, športové sedadlá čalúnené Alcantarou, ale aj iné dekorácie čalúnené Alcantarou. Samozrejmosťou sú aj hliníkové pedále a hliníková riadiaca páka.

Honda Civic Type-R 2022

O technike zatiaľ Honda neprezradila žiadne informácie, ale s veľkou pravdepodobnosťou bude pod kapotou preplňovaný dvojliter s výkonom viac ako 320 koní. Poháňané budú predné kolesá cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku. V hre je aj použitie hybridného systému, pevne však dúfam, že Honda nepoužije hybridný systém v Civic Type-R.

The post Honda mierne odhalila nový Civic Type-R. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: