Tipy, na ktoré nezabudnete počas cesty do Viedne

Vďaka kontinentálnej klíme Viedne môže byť Viedeň v letných mesiacoch horúca a v zimnom období chladná. Úžasný a jedinečný zážitok môžete očakávať, ak sa do Viedne dostanete, keď padá jesenné lístie, keď všetko pokrýva sneh alebo keď celé miesto ožiari letné slnko.

V zime je otvorený Vianočný trh, ktorý vás zahreje červenými vínami a horúcimi svetielkami. V lete môžete tiež stráviť nejaký čas na terasách alebo v preplnených parkoch pri osviežujúcom nápoji.

Ako sa dostať do Viedne

Do Rakúska sa dá dostať rôznymi spôsobmi, vzhľadom na jeho polohu v strednej Európe. Let je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa dostať do tejto krajiny, pričom United a Austrian Airlines majú priame lety zo Spojených štátov, zatiaľ čo Jet2, EasyJet a Ryanair ponúkajú priame lety zo Spojeného kráľovstva.

Viedenskom letisku
Viedenskom letisku

Po príchode na letisko si môžete vybrať, či si vezmete Uber alebo taxík, ktorý vás odvezie priamo do hotela. Môžete sa tiež vydať na železničnú stanicu na spodnom poschodí letiskového terminálu, kde môžete chytiť vlak, ktorý vás odvezie do srdca mesta.

Ak plánujete cestovať do Európy, je ľahké ísť vlakom z Prahy, Budapešti a Bratislavy alebo nastúpiť na autobus z niekoľkých okolitých miest, pričom najobľúbenejšou cestovateľskou trasou je Budapešť.

Najlepší spôsob, ako sa dostať po Viedni

Cestovanie do Viedne a jej okolia je rýchle a jednoduché. Po všetkých tých dlhých prechádzkach a jedení pochúťok tohto rakúskeho hlavného mesta si však môžete vždy oddýchnuť pomocou systému verejnej dopravy.

Od rána do večera tu premávajú električky a autobusy, takže si môžete byť istí, že sa po okolí dostanete jednoducho a rýchlo. Po polnoci môžete ešte využiť špeciálne nočné autobusy, ktoré premávajú po hlavných uliciach centra mesta.

Ako používať Ubahn vo Viedni

Stanice metra sú tiež čisté, prehľadné a jasne označené. Môžete si byť istí, že vás nikto nebude tlačiť len preto, aby ste nastúpili do metra pred vami. Môžete dokonca nájsť voľné miesta hneď, bez toho, aby ste sa museli ponáhľať.

Vo Viedni sú veľmi dobre dostupné aj taxíky, hoci na ulici je takmer nemožné ich chytiť. Preto je zvyčajne potrebné zavolať si taxík do hotela alebo reštaurácie alebo môžete vyhľadať aj špeciálne miesta pre taxíky, kde ich nájdete čakať.

Príspevky z rovnakej kategórie: