Hviezdny Marcel Hirscher ukončil aktívnu športovú kariéru, zbierať body a triumfy ho neuspokojuje

Elitný rakúsky reprezentant v zjazdovom lyžovaní Marcel Hirscher v stredu večer oznámil ukončenie aktívnej športovej kariéry. Rozhodol sa opustiť súťažné svahy vo veku 30 rokov a venovať sa rodine, keďže už vyše roka je ženatý a má aj jednoročného syna.

„Áno, dnes je ten deň, ktorým končím moju aktívnu kariéru. Teraz, keď je to už vonku, tak mi je ľahšie,“ vyslovil svoje rozhodnutie pred približne 150 novinármi a 20 televíznymi štábmi z celého sveta na tlačovej konferencii v Salzburgu. Správu priniesol web orf.at.

Ovládol svetové súťaže

Jedným z dôvodov očakávaného rozhodnutia o konci kariéry je aj absencia veľkého zjazdárskeho podujatia v najbližšej sezóne. Najbližšie majstrovstvá sveta sú na programe až v roku 2021 v Cortine d’Ampezzo, zimné olympijské hry v Pekingu ešte o rok neskôr. A zbierať body a víťazstvá v pretekoch Svetového pohára ho už podľa rakúskych médií neuspokojuje.

Marcel Hirscher v ostatnej dekáde ovládol svetové súťaže v zjazdovom lyžovaní. Špecializoval sa na slalom a obrovský slalom, šesť resp. sedemkrát v nich získal malý glóbus za celkový triumf v hodnotení disciplíny vo Svetovom pohári. Celkovú klasifikáciu SP ovládol v ostatných ôsmich ročníkoch. Celkovo si na svoje konto pripísal 67 víťazstiev v pretekoch SP, pódium sa dostal 138-krát.

Dosiahol všetko, čo sa dalo

Na majstrovstvách sveta dovedna sedemkrát získal zlatú medailu, päťkrát v individuálnych súťažiach a dvakrát medzi tímami. Pridal k tomu aj štyri striebra. Napriek veľkej dominancii má na svojom konte iba dve zlaté olympijské medaily, v Pjongčangu 2018 triumfoval v obrovskom slalome aj kombinácii. Okrem toho si vyjazdil aj striebro v Soči 2014.

Hirscher už niekoľko rokov údajne bojoval s vlastnou motiváciou. Fenomén technických disciplín v slalome a obrovskom slalome dosiahol prakticky všetko, čo sa dalo. Jeho osem veľkých glóbusov za celkový triumf vo Svetovom pohári je bezkonkurenčný historický rekord, ktorý zrejme dlhé roky nikto neprekoná. Druhý v tomto poradí Marc Girardelli má 5 glóbusov.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne