Dôležitosť výmeny čelného skla

Predné okná sú súčasťou celkovej konštrukčnej celistvosti vozidla a chránia cestujúcich počas nehôd, najmä nehôd pri prevrátení. A-stĺpiky alebo rám smerujúci z boku čelného skla k zadnej časti vozidla sa teraz každým dňom stenčujú.

Preto sa čelné sklá stali v súčasnosti skôr bezpečnostným prvkom, ako tomu bolo pred štyrmi desaťročiami. Ak nevymeníte čelné sklo správne, nemôžete očakávať, že bude správne prilepené k vášmu autu.

Prečo sú vlastne čelné sklá dôležité?

Štiepané alebo prasknuté čelné sklo by sa pre vás mohlo javiť ako veľmi malá nepríjemnosť. Ak to však neopravíte včas, mohlo by to mať za následok veľké bezpečnostné riziká.

Video: Návod na brúsenie čelného skla

Čelné sklo vášho automobilu nie je len ozdobným alebo estetickým prvkom. Chrániť vás pred letiacimi úlomkami a vetrom je to najmenšie, čo môže urobiť. Predné sklo tiež dodáva vášmu autu štrukturálnu integritu.
Jazda s poškodeným čelným sklom môže zvýšiť riziko nebezpečnej nehody. Predné okná slúžia tiež ako podporný lúč pre vaše vozidlo a keď je čelné sklo popraskané alebo odštiepené, môže spôsobiť, že strecha vášho auta bude slabá a slabá.

Ako viete, oslabená strecha auta má väčšie riziko zrútenia sa počas nehôd. Počas kolízie môže čelné sklo tiež znížiť dopady nehody na interiér vášho automobilu, čo potom chráni vás a vašich cestujúcich.

Čelné sklo tiež usmerňuje aktiváciu airbagov, keď sa vaše vozidlo dostane do kolízie. Ak je vaše čelné sklo poškodené, nedokáže zvládnuť nárazovú silu, ktorá môže viesť k neúspešnému rozvinutiu airbagu. V najhorších scenároch môže spôsobiť vážne zranenie alebo dokonca smrť.

Jazda s prasknutými čelnými sklami

Spoľahlivý odborník na čelné sklo (viac informácií na webovej stránke Silux) dokáže ľahko opraviť mnoho menších čipov. V prípade príliš veľkých čipov alebo čipov, ktoré už zväčšujú šírku alebo dĺžku kreditnej karty, je však dôležité zaobstarať si výmenu čelného skla čo najskôr.

Popraskané čelné sklo auta
Popraskané čelné sklo auta

Štandardné čelné okná sú zložené z dvoch priehľadných sklenených častí prilepených uprostred k vinylovej živici. Táto vinylová živica zaisťuje, že sklo zostane na mieste počas kolízie alebo nárazu, a zabráni úletom sklenených črepov všade, čo môže viesť k zraneniam alebo smrteľným úrazom.

Príspevky z rovnakej kategórie: