Najčastejšie problémy s autobatériou

Autobatérie a mráz nikdy nebudú najlepšími priateľmi. Chladné počasie môže mať škodlivý vplyv na chemickú reakciu prebiehajúcu v batériách. To môže spomaliť proces nabíjania a môže mať vplyv aj na počiatočnú reakciu potrebnú na naštartovanie motora. 

V takom prípade sa môže hodiť mať vždy poruke nabíjačku autobatérie. Stačí len pripojiť batériu k nabíjačke a k stene, aby ste zabezpečili, že vaša batéria bude vždy pripravená na prevádzku bez ohľadu na počasie. Ak chcete získať ďalšie rady a pomoc, môžete si prečítať príručku pre vašu batériu. Pomôže tiež, ak budete vozidlo parkovať v garáži alebo na teplom mieste. 

Ak sa batéria vášho vozidla úplne vybije, budete si musieť požičať iné vozidlo a pomocou neho naštartovať. Tento proces môže byť trochu zložitý, ak ste to ešte neskúšali robiť.  

Prečítajte si aj nasledujúci článok: Tipy na nakupovanie motokrosových prilieb

Motokros je každým dňom populárnejší a má na to dobrý dôvod. Je to vzrušujúci šport, ktorý vás nepredstaviteľným spôsobom priblíži k prírode. Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré pri tomto športe potrebujete, však nie je nič iné ako motokrosové prilby. 

Elektrické zariadenie ponechané zapnuté s vypnutým motorom

Ak sa svetlomety vášho vozidla po vypnutí motora automaticky nevypnú, pripravte sa zaradiť na dlhý zoznam ľudí, ktorí trpia najčastejším problémom s vybitou batériou, a nemôže za to nič iné ako vaše zabudnutie.

Ak necháte zapnuté smerovky, svetlomety alebo interiérové svetlá, batéria sa môže čoskoro úplne vybiť do takej miery, že už nebude mať dostatok šťavy na naštartovanie motora.

Pred opustením vozidla sa uistite, že na prístrojovej doske nie sú žiadne výstražné svetlá, aby ste sa uistili, že svetlá boli vypnuté. Môžete tiež jednoducho zapnúť a vypnúť spínač svetlometov alebo smeroviek, aby ste sa uistili, že ste skutočne všetko úplne vypli. 

Nadmerná záťaž

Ak sa 12 V napájanie vášho vozidla neustále používa alebo ak počas víkendových výletov vždy napájate z vozidla veci, ako je mini chladnička alebo cestovný DVD prehrávač, môže to príliš zaťažovať batériu. 

Autobatérie
Autobatérie

Ak si zaobstaráte výkonnú batériu, napríklad autobatériu Silux, môžete svoje vozidlo stále používať ako prenosné nabíjacie miesto. Okrem toho budete mať k dispozícii aj viac energie na okamžité štarty počas chladných rán.  

Príspevky z rovnakej kategórie: