Hyundai dodáva prvé vodíkové nákladné vozidlá XCIENT do Švajčiarska.

Určite si si všimol, že v poslednej dobe automobilky veľmi propagujú elektrické vozidlá. Je to najmä kvôli ekológii. U nás v redakcii si však myslíme, že elektrické vozidlo je ťažko použiteľné pokiaľ nabíjanie nebude kratšie ako 10 minút. Vozidlá na palivové články majú však výhodu pretože sú ekologické a nemusia sa dlho nabíjať. Našťastie automobilky ako napríklad Hyundai investujú aj do vývoja vozidiel na vodík. Prvé nákladné vozidlá na vodík boli dodané už do Švajčiarska.

Zobraziť prezentáciu.

Spoločnosť Hyundai Motor Company dodala švajčiarskym zákazníkom v Luzerne prvých sedem sériových úžitkových vozidiel s palivovými článkami Hyundai XCIENT. Tento rok príde do Švajčiarska celkovo 50 kusov nákladných vozidiel Hyundai XCIENT s nosnosťou 36t. Dodávka prvých nákladných vozidiel XCIENT znamená, že spoločnosť Hyundai vstupuje na európsky trh úžitkových vozidiel. Zaujímavosťou je, že Hyundai bude do konca roku 2021 vyrábať až 2 000 kusov XCIENT ročne.

Spoločnosť Hyundai tiež spolupracuje s rôznymi agentúrami v Číne, kde je do roku 2030 cieľom 1 milión elektrických vozidiel s palivovými článkami. Vodíkový priemysel v Číne vykazuje jasný trend rastu so zodpovedajúcim ekonomickým potenciálom. Spoločnosť Hyundai sa najskôr v Číne zameriava na najdôležitejšie trhy s vodíkom v Jin-jin-ji, v delte rieky Yangtze, ako aj v provinciách Guangdong a Sichuan. V súčasnosti prebiehajú rozhovory o spolupráci vrátane spoločného podniku s miestnymi partnermi.

Zobraziť prezentáciu.

S prvými siedmimi vozidlami budú zákazníci prepravovať tovar po celom Švajčiarsku a vypúšťať len vodnú paru. Do roku 2025 bude vo Švajčiarsku jazdiť ďalších 1 600 nákladných vozidiel XCIENT. Objednávky na tieto vozidlá majú spoločnosti Coop, Migros, Traveco, Galliker Logistics, Camion Transport AG, F. Murpf AG a G. Leclerc Transport AG.

Sme radi, že Hyundai sa zaoberá aj ekologickou nákladnou dopravou, pretože nákladné vozidlá produkujú viac emisií. Vďaka tomuto projektu bude čistejší vzduch v Alpách.

<img class="aligncenter size-large wp-image-131568" src="https://web-noviny.sk/wp-content/uploads/2020/10/hyundai-dodava-prve-vodikove-nakladne-vozidla-xcient-do-svajciarska.jpg" alt="" width="1024" height="576" srcset="https://web-noviny.sk/wp-content/uploads/2020/10/hyundai-dodava-prve-vodikove-nakladne-vozidla-xcient-do-svajciarska.jpg 1024w, https://web-noviny.sk/wp-content/uploads/2020/10/hyundai-dodava-prve-vodikove-nakladne-vozidla-xcient-do-svajciarska-1.jpg 300w, https://web-noviny.sk/wp-content/uploads/2020/10/hyundai-dodava-prve-vodikove-nakladne-vozidla-xcient-do-svajciarska-2.jpg 768w, https://web-noviny.sk/wp-content/uploads/2020/10/hyundai-dodava-prve-vodikove-nakladne-vozidla-xcient-do-svajciarska-3.jpg 1140w, https://web-noviny.sk/wp-content/uploads/2020/10/hyundai-dodava-prve-vodikove-nakladne-vozidla-xcient-do-svajciarska-4.jpg 720w,

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: