Ako si vybrať najlepšiu e-mailovú hostingovú službu 

E-mail je už dlho hlavným komunikačným prostriedkom, odkedy vznikol internet. V súčasnosti, napriek všetkým zmenám a technologickému pokroku, je e-mail naďalej najprofesionálnejším spôsobom komunikácie. Preto zostáva nájdenie najlepšej e-mailovej hostingovej služby dôležitým partnerom pre všetky typy podnikov. 

Verte či nie, mnohí ľudia stále denne používajú e-mail. To len dokazuje, že bez ohľadu na to, do akého odvetvia alebo výklenku váš podnik patrí, e-mail bude stále jedným zo základných nástrojov spolupráce a komunikácie. 

Ako si však pri množstve rôznych poskytovateľov e-mailových hostingových služieb, ktorých teraz nájdete na trhu, vybrať toho najlepšieho pre vašu firmu? Aj keď niektoré z dnešných e-mailových hostingových služieb poskytujú len tie najzákladnejšie funkcie, nájdete aj také, ktoré ponúkajú ďalšie nástroje vrátane kalendárov a zdieľaných kontaktov pre vašu spoločnosť. 

Pokračujte v čítaní tohto článku a dozviete sa všetky základné funkcie, ktoré by ste mali hľadať u poskytovateľa e-mailového hostingu tretej strany:

E-mail je už dlho hlavným komunikačným prostriedkom, odkedy vznikol internet.

Dostupnosť a bezporuchovosť 

V súčasnosti si viac ako kedykoľvek predtým vaša firma nemôže dovoliť žiadne prestoje. Nezabúdajte, že vaši klienti, zákazníci a dokonca aj vaši zamestnanci očakávajú a potrebujú, aby bolo všetko neustále v prevádzke. 

Výskum odhalil, že približne 80 % podnikov môže za každú hodinu výpadku prísť až o 20 000 USD. Netreba pripomínať, že tieto výpadky môžu mať veľký negatívny vplyv na vaše podnikanie, a to si nikdy nemôžete dovoliť. 

Keď ste sa dozvedeli, aký význam má e-mail pre vaše podnikanie, má zmysel len to, aby ste si vybrali správneho e-mailového hostiteľa, ktorý vám poskytne istotu, že si budete môcť užívať 100 % prevádzkyschopnosť, ako je to len možné. Vyberte si e-mailový hosting, ktorý je pre vás vždy k dispozícii a poskytne vám pozoruhodné percento prevádzkyschopnosti. 

Dobrou správou je, že vám to môže pomôcť ušetriť aj peniaze na ceste, ktoré by ste inak stratili pri každom výpadku. Namiesto toho, aby ste sa snažili šetriť, uistite sa, že ste si vybrali kvalitu pred všetkým ostatným. 

Flexibilita

Vybraný poskytovateľ e-mailového hostingu vám musí ponúknuť aj kompatibilitu a flexibilitu, ktorú potrebujete so všetkými zariadeniami. Mal by sa tiež bezproblémovo synchronizovať s mobilnými a webovými aplikáciami. Nezáleží na tom, aká malá alebo veľká je vaša firma, pretože okamžitý prístup k vašim e-mailom, zoznamom, úlohám, kalendárom a zdieľaným kontaktom je výhoda, ktorú nikdy nemôžete považovať za samozrejmosť. 

Keďže však viaceré malé podniky nepotrebujú vždy všetky funkcie, ktoré im poskytovateľ e-mailového hostingu môže ponúknuť, mali by mať aj možnosť vybrať si, čo ich podnik potrebuje a čo nie. Nie všetci e-mailoví hostitelia vám môžu ponúknuť takúto úroveň flexibility. Z tohto dôvodu je potrebné venovať veľkú pozornosť každej jednej funkcii a čo najpodrobnejšie ich preskúmať.

V súčasnosti, napriek všetkým zmenám a technologickému pokroku, je e-mail naďalej najprofesionálnejším spôsobom komunikácie.

Zabezpečenie

Pravdepodobne jednou z najdôležitejších vlastností, ktoré musíte hľadať u poskytovateľa e-mailového hostingu, je bezpečnosť a zabezpečenie. 

Ak e-mailová hostingová služba uprednostňuje bezpečnosť pred čímkoľvek iným, môžete si byť istí, že údaje a obsah všetkých vašich e-mailov zostanú v bezpečí a chránené pred všetkými formami potenciálnych útokov. 

Vybraná služba vám musí poskytovať aj niekoľko pokročilých nástrojov vrátane antimalvéru, antispamového filtrovania a ďalších funkcií, ktoré môžu pomôcť zabrániť strate údajov. 

Dbajte na to, aby poskytovateľ hostingových služieb dodržiaval aj špecifické súbory pravidiel a predpisov s certifikátmi, ktoré môžu zvýšiť úroveň zabezpečenia, ktorú získate. Výber poskytovateľa, ktorý spĺňa všetky normy, vám dáva istotu, že jeho služby sú povolené v odvetviach, v ktorých pracujete. 

Do tejto konkrétnej kategórie patrí aj zálohovanie. Keď e-mailová hostingová služba poskytuje pravidelné zálohovanie, bude pre vás jednoduchšie získať svoje údaje, keď dôjde k útoku z ničoho nič. 

Táto jedinečná funkcia je k dispozícii prostredníctvom e-mailových hostingových služieb s medzinárodne redundantnými servermi, ako aj tímom odborníkov, ktorí sa touto problematikou zaoberajú. Dbajte na to, aby ste si vybrali len e-mailovú hostingovú službu, ktorá túto možnosť poskytuje klientom, ako ste vy. 

Snažte sa hľadať poskytovateľa hostingu, ktorý vám umožní mať všetky dôležité údaje uložené len na jednom mieste spolu s možnosťou automatického presunu starých správ do archívu.

Úložisko

E-maily sa najčastejšie nepoužívajú len na komunikačné účely. Zároveň slúžia aj na spoluprácu a ako úložný priestor. Vašou najlepšou voľbou je e-mailová hostingová služba, ktorá poskytuje veľa úložného priestoru.

Priemerný priestor na ukladanie, ktorý by ste mali očakávať, je 2 GB pre každého používateľa. Namiesto neprehľadnej a chaotickej poštovej schránky vám musí poskytovateľ, ktorého si vyberiete, poskytnúť aj možnosť umiestniť a uložiť dôležité e-maily do archívu. Vďaka tomu si môžete byť istí, že vaša schránka bude obsahovať len aktuálne konverzácie. Zatiaľ čo všetky dôležité e-maily budú uložené v archívnej schránke. 

Snažte sa hľadať poskytovateľa hostingu, ktorý vám umožní mať všetky dôležité údaje uložené len na jednom mieste spolu s možnosťou automatického presunu starých správ do archívu. Tieto archivované e-maily by potom mal poskytovateľ hostingu pravidelne zálohovať, aby boli v bezpečí a nedošlo k strate akýchkoľvek údajov. 

Jednoduchosť a podpora

Nakoniec, spoľahlivá a dôveryhodná e-mailová hostingová služba vám musí poskytnúť aj možnosť úplnej kontroly nad všetkými nastaveniami vašej elektronickej pošty. Musí sa tiež jednoducho používať a poskytovať podporu vždy, keď ju budete potrebovať. 

Uistite sa, že váš poskytovateľ e-mailového hostingu dokáže ponúknuť aj nepretržitú podporu, ktorú môžete ľahko kontaktovať prostredníctvom hovoru, chatu a e-mailu. Je to nevyhnutná funkcia pre malé aj veľké podniky. 

Vždy, keď hľadáte e-mailovú hostingovú službu, pamätajte, že väčšinou naozaj nepotrebujete všetky zvončeky a píšťalky. Len hŕstka základných funkcií je často viac než dostatočná. Dbajte tiež na to, aby ste si vybrali kvalitu namiesto kvantity. 

Vezmite na vedomie, že existuje veľa cenovo dostupných možností, takže pri výbere buďte rozumní. A v okamihu, keď nájdete hostiteľa, ktorý vám poskytne plnú podporu a jednoducho použiteľné e-mailové služby, nepremeškajte príležitosť a ihneď ho využite.

Príspevky z rovnakej kategórie: