Ideálne kongresové centrum? Také, ktoré nezaťaží dopravu a poskytne zážitok

Incheba chce do Bratislavy okrem nových kongresových priestorov priniesť aj kvalitný verejný priestor, umenie či marínu.

Bratislavská Incheba môže v nasledujúcich rokoch prejsť veľkou premenou, ktorá by na pravú stranu Dunaja priniesla viac života. Okrem špičkovej multifunkčnej haly s unikátnou architektúrou by obyvatelia a návštevníci Bratislavy mohli 365 dní v roku využívať nový Dunajský park a promenádu s množstvom zelene a s atraktívnymi výhľadmi na dominanty historického centra. Návrhy sú reakciou na iniciatívu vlády podporiť vznik nového kultúrneho a kongresového centra v Bratislave.

Kongresy a podujatia na svetovej úrovni

 Trendy v kongresovej turistike hovoria jasnou rečou. Na to, aby bolo kongresové centrum úspešné, musí spĺňať niekoľko podmienok: okrem multifunkčnosti a flexibility priestorov potrebuje výbornú lokalitu a dopravné napojenie, a zároveň musí poskytovať účastníkom kongresu „niečo navyše“. Nie nadarmo sa k mestám, kde sa koná najviac podujatí, radia atraktívne metropoly ako Paríž, Lisabon, Berlín či Barcelona.

Predstavené návrhy v duchu najnovších technologických a ekologických požiadaviek ukázali 17 300 m2 kongresových a reprezentačných priestorov, ktoré sú maximálne multifunkčné a variabilné. Nechýba až 15 000 m2 zelene a 3 500 parkovacích miest.

Nielen parkovanie, ale aj lokalita je obrovskou výhodou – vďaka výbornej dostupnosti v širšom centre mesta, napojeniu na všetky druhy dopravy a diaľničnému spojeniu s bratislavským i viedenským letiskom, presun účastníkov či dôležitých delegácií vyžadujúcich si ochranu nezahltí ani nezastaví dopravu v meste.

zdroj: Incheba
zdroj: Incheba

Veľkým prínosom a pridanou hodnotou by okrem množstva zelene a atraktívnych výhľadov na bratislavské dominanty mohla byť aj nová marína, ktorá by v prípade medzinárodných kongresov slúžila na dopravu účastníkov z Viedne do Bratislavy a naspäť,“ hovorí Alexander Rozin ml., výkonný riaditeľ akciovej spoločnosti Incheba s tým, že marína by zároveň plavidlom prepojila Staré Mesto a Petržalku a spríjemnila dopravu v meste. Marína s výhľadom na bratislavské dominanty by pre obyvateľov a návštevníkov Bratislavy bola neustále k dispozícii na relax či šport.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne

Scroll to Top