Interiér novej Dacia Sandero a Logan je modernejší a luxusnejší.

Nie je žiadne tajomstvo, že čoskoro rumunská automobilka Dacia predstaví ďalšiu generáciu obľúbených modelov Sandero a Logan. Dacia len nedávno zverejnila fotky exteriéru nových vozidiel, ale interiér ešte stále nie je oficiálne odhalený.

Dacia

Interiér novej Dacia Sandero a Logan je modernejší a o niečo luxusnejší. Uprostred novej palubnej dosky sa nachádza vysunutý dotykový displej s multimediálnym systémom. Nižšie sa nachádza dvojica vetracích otvorov a ešte nižšie ovládanie klimatizácie, ktoré poznáme z Dacia Duster. Uprostred okrúhlych ovládačov sa nachádza displej. Multifunkčný volant zostáva ten istý a virtual cockpit budeme v Dacii hľadať márne. Namiesto toho je za volantom dvojica budíkov a väčší displej palubného počítača. Všimnúť si môžeš aj vyššie umiestnenie riadiacej páky prevodovky, ktoré môžeme vidieť aj v Renault Clio.

Dacia

Obe vozidlá Sandero a Logan sú postavené na novej platforme CMF-B. Na tejto platforme je postavený aj Renault Clio, Renault Captur alebo Nissan Juke.

V ponuke motorov môžeme očakávať atmosférický 1,0-litrový trojvalec s výkonom 65 koní. Ďalej bude v ponuke 1,0 TCe a 1,3 TCe. V ponuke bude aj 1,5 DCi s výkonom 85 alebo 115 koní. Pre motor 1,3 TCe má byť v ponuke aj automatická prevodovka.

Na viac informácií si budeme musieť počkať do 29.9.2020. Vtedy prebehne oficiálne predstavenie oboch vozidiel.

The post Interiér novej Dacia Sandero a Logan je modernejší a luxusnejší. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

Scroll to Top