Luxusné SUV Aurus Komendant dostane elektrický a vodíkový pohon.

V máji tohto roku bol predstavený luxusný Aurus Senat na vodíkový pohon. Tento sedan je vybavený palivovými článkami, ktoré elektrochemickou reakciou premieňajú vodík na elektrickú energiu. Dojazd na jedno natankovanie je 600 kilometrov. Výhodou je produkcia nulových emisií, vysoký dojazd a rýchle natankovanie nádrže. Vodíkový sedan Aurus Senat nemusí byť jediné ekologické vozidlo Aurus.

Aurus Hydrogen

Ruské luxusné vozidlá Aurus majú veľkú výhodu,že všetky sú postavené na rovnakej platforme. Vďaka tomu môže byť každá zmena prevedená na každom modely. Vrátane ekologického pohonu.

Aurus zvažuje v budúcnosti výrobu elektrickej a vodíkovej verzie luxusného SUV Komendant. Informuje o tom agentúra TASS s odvolaním na riaditeľa Aurus Adila Shirinova.

Aurus Hydrogen

Sériová verzia vozidla Aurus Komendant ešte nebola predstavená, ale všetky informácie o tomto vozidle máme. Pod kapotou sa nachádza dvakrát preplňovaný 4,4-litrový osemvalec s výkonom 598 koní . Medzi 9-stupňovou automatickou prevodovkou a motorom sa nachádza elektromotor. Poháňané sú všetky štyri kolesá. Vozidlo má viacero jazdných režimov Auto, Sport, Comfort a Allroad.

 

The post Luxusné SUV Aurus Komendant dostane elektrický a vodíkový pohon. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: