Mercedes-Benz triedy S dostane MBUX druhej generácie a množstvo displejov.

O vozidle Mercedes-Benz triedy S sme zverejnili už veľa článkov. Mohli sme sa pozrieť na exteriér aj interiér, ale o technológiách sme vedeli veľmi málo. Teraz Mercedes predstavil MBUX druhej generácie a ovládanie displejov.

Zobraziť prezentáciu.

Celkovo sa v interiéri nachádza až päť displejov. Cez centrálny OLED displej na palubnej doske sa ovláda väčšina funkcií. Celkovo nová generácia triedy S stratí až 27 tlačidiel.

Ďalší displej sa nachádza pred vodičom a môže sa pochváliť 3D zobrazením jednotlivých funkcií. Kamery sledujú každé oko a na základe toho a zobrazujú 3D obrázky, alebo teda údaje. Okrem toho sú pred vodičom dva head-up displeje. Vďaka nim sa bude vodič čistič ako pred 77-palcovým displejom vzdialeným 10 metrov. Tieto head-up displeje dokážu vytvoriť efekt premietania na cestu a zobrazia údaje z navigácie, údaje rýchlosti, poprípade dokážu zvýrazniť okraje vozovky.

Na zadných cestujúcich sa nezabúda. Vzadu budú celkovo tri displeje. Dva sú umiestnené na zadných stranách predných sedadiel a jeden uprostred. Cez tieto displeje sa dá ovládať klimatizácia, pozerať filmy, počúvať hudbu a mnoho ďalších vecí.

Mercedes S 2021
Mercedes S 2021

Systém MBUX druhej generácie je dostupný v 27 jazykoch. Po novom už netreba systém spustiť s hlasovým povelom “Ahoj Mercedes”, ale stačí povedať kľúčové slová. Napríklad je mi teplo a systém spustí klimatizáciu. Naopak ak niekto povie je mi zima, tak systém pustí kúrenie. Ak šofér povie som unavený, tak systém naladí špeciálnu atmosféru v interiéri.

Okrem ovládania systému budú v interiéri kamery, ktoré sledujú posádku. Ak sa šofér bude pozerať stále dozadu, tak systém stiahne zadnú slnečnú clonu. Stačí zdvihnúť ruku

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne

Scroll to Top