Muž dostal za protesty v Moskve štyri roky vo väzení, má slúžiť ako odstrašujúci príklad

Jeden z účastníkov augustových demonštrácií proti úradným machináciám s nadchádzajúcimi miestnymi voľbami v Moskve si odsedí štyri roky vo väzení. Dôvodom je jednoducho to, že sa na týchto demonštráciách zúčastňoval a vyzýval na účasť na nich aj iných.

Vyzýval účasť na nepovolených protestoch

Konstantin Kotov sa podľa štvrtkového rozsudku moskovského súdu dopustil toho, že „vyzýval na účasť na nepovolených protestoch a sám sa na nich zúčastnil„. Už v stredu dvaja rôzni moskovskí sudcovia poslali dvoch iných opozičných demonštrantov na niekoľko rokov do väzenia za to, že údajne použili násilie voči policajtom.

Demonštranti sa mali svojich činov dopustiť na moskovskom proteste 27. júla, proti ktorému zasiahli policajti s nebývalou brutalitou.

Policajta trafil odpadkovým košom

Dvadsaťosemročného Kirilla Žukova odsúdili na tri roky za mrežami za to, že sa jednému z policajtov pokúšal strhnúť ochrannú prilbu, a 48-ročný Jevgenij Kovalenko si odsedí tri a pol roka za to, že trafil policajta odpadkovým košom.

Podľa ruských opozičných médií majú tieto prísne tresty slúžiť ako odstrašujúci príklad pre ďalších opozičných demonštrantov, aby sa nepokúšali brániť proti policajnému násiliu a oplácať mužom zákona to, čo robia oni.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne