Premiér s ministrom sa osobne zapojili do očkovania v Ivachnovej

VIDEO: Premiér Heger a minister Lengvarský pomáhajú pri očkovaní v Ivachnovej.

Ľudia, ktorí si prišli pre svoju dávku, vedeli, že v očkovacom tíme sú dvaja prominentní politici. Brali to ako príjemné spestrenie. „Človek ich len tak na ulici nestretne. Vlastne, najmä pána premiéra, lebo minister je v podstate náš sused. Má tu dom,“ podotkla s úsmevom staršia pani, ktorá čakala v poradí na vakcínu. „Je to milé, že sa takto zapojili,“ dodala.

Lengvarský potvrdil, že v Ivachnovej býva, takže to nemal ďaleko. Vysvetlil, že s nápadom očkovať v jeho obci prišla riaditeľka odboru zdravotníctva Žilinskej župy Silvia Pekarčíková. „Rád som jej ponuku prijal. Mojou náplňou práce je tu zisťovať anamnézu pacientov a odporúčať či neodporúčať im očkovanie,“ reagoval s tým, že zatiaľ ten druhý verdikt nikomu povedať nemusel. Ľudia pritom plynule prichádzali a odchádzali.

Eduard Heger a Vladimír Lengvarský očkovali v...

Eduard Heger a Vladimír Lengvarský očkovali v...

Neďaleko vítal prichádzajúcich ľudí, s papierom a perom v ruke, premiér. „Ak si niekto zabudne okuliare a nevidí dobre, pomôžem mu vyplniť dokument. Inak sa ich pýtam, či prekonali alebo neprekonali covid, vlastne robím taký dotazník. Ide o administratívnu podporu,“ priblížil, čomu sa, v rámci tohto dobrovoľníctva, venuje.

VIDEO: Omikron na Slovensku

Vakcínu pichala ľuďom sama Pekarčíková, ktorá má zdravotnícke vzdelanie a pätnásť rokov klinickej praxe v pôrodnici. „Som od fachu. V minulosti som sa zapojila tiež do plošného testovania. No a s mobilným očkovacím tímom VakciZuzka som toto isté, čo robím dnes, absolvovala, keď vyrazil do regiónov prvýkrát. Teraz som tu teda ako sestra,“ hovorí Pekarčíková.

Pokračovala, že v Ivachnovej očkujú od desiatej do dvanástej doobeda, no ráno už stihli aj Námestovo. „Tam sa chcelo zaočkovať cez sto ľudí. Väčšina z nich prichádzala bez registrácie a to najmä na tretiu dávku. Sú tu ale tiež takí, čo prišli na

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne