Pripravuje Honda športové SUV s dizajnom NSX?

Vozidlo Honda NSX asi veľmi predstavovať nemusím. Jedná sa o hybridný superšport s výkonom 581 koní, ale predaje klesajú. V roku 2019 sa predalo v Európe len 36 kusov. Napríklad v roku 2017 sa predalo v Európe 126 kusov. Avšak podľa odhadov Honda uvažuje o športovom SUV v štýle NSX. 

Honda NSX SUV

Približne pred mesiacom viacero japonských médií písalo, že Honda uvažuje vyrábať športové SUV v štýle NSX. Nie je isté o čo sa presne jedná a ani nie sú oficiálne informácie, poprípade špionážne fotografie. Môžeme len hádať čo Honda chystá.

V dnešnej dobe sú vozidlá typu SUV veľmi populárne a aj športové automobilky majú v ponuke športové SUV, ktoré sa dobre predáva. Preto by som sa nečudoval, že japonská automobilka rozmýšľa o takom vozidle. Čo sa týka dizajnu, tak s veľkou pravdepodobnosťou SUV dostane športový a agresívny dizajn podobný Honde NSX. Toto športové SUV môže poháňať 3,5 litrový šesťvalec, ktorý bude spojený s elektromotorom a automatickou prevodovkou. Vpredu môžu byť elektromotory podobne ako v NSX. Výkon vozidla by mohol byť medzi 550 až 600 koňmi.

Honda NSX SUV

Teraz je ťažké hovoriť o tom, či japonská automobilka chystá športové SUV. Krok by to bol rozumný, pretože športové SUV sú dnes populárne. Ostáva len otázka, či by boli ochotný zákazníci utratiť viac peňazí za Hondu.

The post Pripravuje Honda športové SUV s dizajnom NSX? appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: