Štartuje seriál Svetového pohára vo vodnom slalome, Slafkovský je späť a fit

BRATISLAVA 13. júna (WebNoviny.sk) – Po majstrovstvách Európy vo francúzskom Pau, na ktorých Slováci nezískali premiérovo v histórii ani jednu medailu, sa v závere aktuálneho týždňa začne päťdielny seriál Svetového pohára vo vodnom slalome.

Jeho prvou zastávkou je anglický Londýn, v olympijskom areáli Lee Valley sa predstaví dvanásť slovenských lodí. V porovnaní s ME došlo v zložení slovenskej výpravy iba k jednej zmene, už uzdravený Alexander Slafkovský nahradí Marka Mirgorodského.

Obhajoba prvenstva

„Už som fit a cítim, že môžem ísť opäť naplno, čo bolo pre mňa prvoradé. Teším sa, že môžem byť opäť na reprezentačnej akcii a zároveň verím, že som si už zdravotné patálie vyčerpal,“ povedal pre canoe.sk Slafkovský, ktorý v seriáli SP obhajuje celkové prvenstvo z predchádzajúceho ročníka.

„Obhajoba je výzva, ale určite to nie je v tejto sezóne moja priorita. Skôr potenciálne príjemný vedľajší efekt snahy o olympiádu v Tokiu 2020. Ak budem úspešný v internej nominácii o olympiádu, bude to znamenať, že som zdolal špičkových pretekárov Maťa Beňuša a Miša Martikána. To by mohlo stačiť aj na dobré umiestnenie v medzinárodnom meradle,“ pokračoval Slafkovský.

Rozmanitá trať

Po dlhšej pauze sa v SP predstaví kajakárka Jana Dukátová, šiesta z OH 2012 v Londýne a štvrtá z OH 2016 v Riu de Janeiro. „Londýn je jednou z najlepších tratí na svete. Od olympiády ju niekoľkokrát upravovali, ale stále je veľmi rozmanitá a dá sa na nej postaviť obrovské množstvo technických kombinácií,“ zhodnotila 35-ročná Bratislavčanka, šťastná mama dcérky Lívie.

O týždeň neskôr zavíta svetová špička do bratislavského Čunova, potom sa preteky SP uskutočnia aj v slovinskom Tacene, nemeckom Markkleebergu a Prahe. Vrcholom sezóny budú MS v španielskom Seu d’Urgell v závere septembra.

Slovenské lode v seriáli SP

C1M: Alexander Slafkovský, Matej Beňuš, Michal Martikán
K1Ž: Jana Dukátová, Elena Kaliská, Eliška Mintálová
K1M: Jakub Grigar, Martin Halčin, Andrej Málek
C1Ž: Soňa Stanovská, Monika Škáchová, Emanuela Luknárová

Program 1. kola SP v Londýne (časy sú v SELČ):
piatok 13. júna: kvalifikácia C1M, K1Ž (9.00), kvalifikácia C1Ž, K1M (13.00)
sobota 14. júna: semifinále C1M, K1Ž (9.00), finále C1M, K1Ž (12.03)
nedeľa 15. júna: semifinále C1Ž, K1M (9.00), finále C1Ž, K1M (12.03)

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne