Strana Change UK pohorela vo voľbách do Európskeho parlamentu, po dvoch mesiacoch sa rozpadla

LONDÝN 4. júna (WebNoviny.sk) – Po štyroch mesiacoch od vytvorenia spoločného klubu a len dvoch mesiacoch od založenia politického subjektu sa rozpadá britská politická strana Change UK. Z jedenástich poslancov dolnej komory britského parlamentu, ktorí stranu založili, z nej tento týždeň šiesti odišli a oznámili, že vytvoria samostatnú nezávislú parlamentnú skupinu.

Medzi odídencami je aj doterajšia predsedníčka Change UK Heidi Allen, ktorá len pred niekoľkými mesiacmi vystúpila z Konzervatívnej strany britskej premiérky Theresy Mayovej.

Som hlboko sklamaná, že v tak kľúčovom čase pre britskú politiku urobili naši bývalí kolegovia takéto rozhodnutie,“ komentovala v utorok situáciu Anna Soubry, jedna z piatich „zostávajúcich“ členov strany.

Change UK založili ôsmi bývalí poslanci opozičnej Labouristickej strany a traja poslanci, ktorí opustili vládnucu Konzervatívnu stranu. Hlavným dôvodom pre jedných aj druhých bol nesúhlas so spôsobom, ako sa ich dovtedajšie strany stavali k otázke vystúpenia Veľkej Británie z Európskej únie.

Change UK presadzovala zotrvanie krajiny v únii a vypísanie nového referenda o tejto otázke. Strana však napriek zdanlivo nádejnému štartu úplne pohorela v májových voľbách do Európskeho parlamentu, v ktorých získala len tri percentá hlasov.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne