Toto je Lamborghini Countach druhej generácie. Vyrobených bude len 112 kusov.

Lamborghini Countach bolo vyrábané od roku 1974 do roku 1990. Pod kapotou sa nachádzal atmosférický dvanásťvalec, pričom posledná najvýkonnejšia verzia mala dvanásťvalec s objemom 5,2-litra a výkonom 455 koní. Teraz však prichádza oživený Countach. Čo ponúka toto oživené auto?

Lamborghini Countach

Dizajn novinky veľmi pripomína starý Countach. Ostré a hranaté tvary. Celkovo auto vyzerá veľmi dobre. Karoséria je prevzatá z Aventadoru , ale všetky kompozitné exteriérové ​​časti sú úplne originálne a tvoria exteriér, inšpirovaný prvým Countachom. Hranaté tvary, obdĺžnikové svetlomety, blatníky so zrezanou hornou časťou a dizajn zadnej časti odkazujú na legendárneho predka.

Lamborghini Countach

Motor je prevzatý s modelu Sian. Jedná sa atmosférický 6,5-litrový dvanásťvalec s výkonom 769 koní. Tento motor je spojený ešte s 25 kW elektromotorom. Výsledný výkon je 808 koní, ktorý sa prenáša na všetky štyri kolesá cez 9-stupňovú automatickú prevodovku. Auto zrýchli z 0 na 100 km / h za 2,8 sekundy, na 200 km / h za 8,6 sekundy. Maximálna rýchlosť je 355 km / h.

Vyrobených bude 112 kusov.

Lamborghini Countach

 

 

The post Toto je Lamborghini Countach druhej generácie. Vyrobených bude len 112 kusov. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: