Toto je nový Hyundai i20 N. Malý, vrtký a dobre……

To, že automobilka Hyundai plánuje i20 N už vieme minimálne rok. Avšak len približne pred týždňom sme dostali prvé fotografie a zvuk motora. Teraz tú máme kompletne predstavené toto malé, vrtké autíčko. Čo všetko ponúkne.

Zobraziť prezentáciu.

Po dizajnovej stránke vyzerá i20 N oveľa agresívnejšie než sériová verzia. Vpredu sa nachádzajú väčšie nasávacie otvory a športový nárazník. Na bočnej strane si môžeš všimnúť 18-palcové disky kolies s pneumatikami Pirelli P-Zero, športové prahy s červeným lemovaním a čiernu strechu. Vzadu sa nachádza športový nárazník s difúzorom, jedna koncovka výfuku a krídlo na veku batožinového priestoru.

V interiéri nájdeme športové sedadlá, športový trojramenný volant s tlačidlami na volenie jazdných režimov, 10,25-palcový virtual kokpit a displej s multimediálnym systémom s rovnakou veľkosťou.

Hyundai i20 N

Dostávame sa asi k tomu najlepšiemu a tým je technika. Pod kapotou sa nachádza 1,6-litrový preplňovaný štvorvalec s výkonom 204 koní. Poháňané sú predné kolesá cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku a samosvorný diferenciál. Akcelerácia z 0 na 100 km/h trvá len 6,7 sekundy a maximálna rýchlosť je 230 km/h. Okrem toho Hyundai zosilnil karosériu na dvanástich miestach, namontoval nové riadenie so zníženým prevodovým pomerom a namontoval silnejšie brzdy. K dispozícii je aj adaptívne pruženie so piatimi režimami. Jazdné režimy ovplyvňujú okrem pruženia aj riadenie, reakciu plynu a samotný zvuk motora z výfukov.

Zobraziť prezentáciu.

Hyundai bude mať v roku 2021 N rok. Okrem i20 N sa môžeme tešiť na facelift i30 N, ale aj Kona N. Hovorí sa aj o Hyundai Tucson N. Hyundai i20 N bude dostupný v obchodoch na jar roku 2021. Tešíme sa už teraz na test.

The post Toto je nový Hyundai i20 N. Malý, vrtký a dobre…… appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

Scroll to Top