Ufa znížila stav vo finále Východnej konferencie KHL, Omsk inkasoval až päťkrát

UFA 2. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti tímu Salavat Julajev Ufa zvíťazili nad hráčmi Avangardu Omsk 5:1 v utorkovom treťom stretnutí finále play-off Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Hráči Ufy uspeli v prvom domácom stretnutí konferenčného finále a znížili tak stav série na 1:2 na zápasy.

Už v prvej tretine sa domáci dostali do dostatočného vedenia 3:0, ktoré im zabezpečili gólmi Arťom Sergejev a fínske duo Joonas Kemppainen a Teemu Hartikainen. Hosťom sa podarilo znížiť v prostrednej časti hry zásluhou Denisa Zernova. Na zvrat zápasu to ale hráčom Omska nestačilo a po dvoch inkasovaných góloch z posledných dvoch minút si z tretieho stretnutia odniesli prehru 1:5. Ďalší zápas tejto série je na programe vo štvrtok 4. apríla, opäť na ľade Ufy.

Kontinentálna hokejová liga

• play-off – finále Východnej konferencie

Salavat Julajev Ufa – Avangard Omsk 5:1 (3:0, 0:1, 2:0) – stav série: 1:2
Góly: 11. Sergejev, 15. Kemppainen, 20. Hartikainen, 59. Majorov, 60. Chochrjakov – 38. Zernov