Slovenský víkend s koronavírusom: Slová premiéra ma dojímajú, rozpráva mi z duše

Požiadali sme čitateľov, aby nám zasielali správy, ako sa na rôznych miestach Slovenska vyrovnávajú s koronavírusom. Tu je výber z viac než 300 správ, ktoré opisujú život Slovákov uplynulý víkend.

Mor bielych

Mnohí ľudia sa boja, ale mnohým je to ľahostajné. Myslia si, že ich to nemôže ohroziť, keď to nevidia. Iba pár ľudí nosí rukavice a ešte menej rúška. Niektorí Rómovia si z vírusu robia srandu, hovoria tomu „mor bielych“.
Andrej z Veľkého Krtíša

Školia nás, ako chodiť cez koľaje

Som zamestnanec ŽSR a šľak ma ide trafiť z vedenia. V súčasnej situácii organizujú povinné školenia z bezpečnosti práce, kde nám – ľuďom s 20-ročnými skúsenosťami – v plných triedach vysvetľujú, ako chodiť cez koľaje. Máme si doniesť vlastné ochranné rúška, len nevieme, kde ich máme zohnať. Od firmy sme dostali jedno jednorazové na podpis, s ktorým máme vydržať možno aj pár týždňov.
Fero z Banskej Bystrice 

Dezinfikujem po sebe tlačidlá vo výťahu

Muž sa vrátil z USA vo štvrtok. Sme v dobrovoľnej karanténe. Máme ročného syna a psa. Chodím s ním okolo domu na 15-minútové prechádzky a vždy po návrate vydezinfikujem aj výťahové tlačidlá. Nemáme žiadne príznaky, takže dúfam, že muž nedoniesol nič. Ani magnetky a Toblerone nedoniesol. 🙂 Inak zatiaľ pohoda. Umývam okna, každý deň vysávam, pozeráme dokumenty a Netflix.
Barbara z Bratislavy 

Pomôžte ľuďom v službách

Manželka pracuje ako zdravotná sestra na Kramároch a chcel by som vás v jej mene o niečo požiadať. Desí ju prístup ľudí, ktorí podceňujú, že môžu nakaziť nielen seba, ale aj iných ľudí z lekární a prevádzok, ktoré budú musieť byť otvorené. Vymyslela preto tento piktogram, ktorý by si mohli v prevádzkach vytlačiť a dať na dvere. Prosím, rozšírte ho medzi ľudí.
Pavol Jelínek

(Kliknite na obrázok pre stiahnutie veľkej verzie kresby.)

Prepustili sme asistentku, aj ďalšie firmy začínajú prepúšťať

Obmedzili sme na minimum kontakt s rodičmi, ale niekoľkokrát denne si telefonujeme či píšeme.
Firma – to je veľký problém. Dali sme všetkým home office, ale skoro nikto nevolá, nepíše, takže žiadne obchody. Prepustili sme

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne