Toto sú najspoľahlivejšie značky automobilov podľa carVertical.

Časté poruchy vozidla sú pre každého majiteľa frustrujúce. Nečakané finančné výdavky na opravu alebo meškanie do práce z dôvodu pokazeného auta vám určite znepríjemnia život.
Môžete sa spoľahnúť len na kvalitný ojazdený automobil. Aké sú najspoľahlivejšie značky automobilov? Podľa databázy carVertical nájdete rebríčky spoľahlivosti automobilov, ktoré vám pomôžu urobiť to správne rozhodnutie. Najprv si však stručne vysvetlíme postup.

Spolahlivosť aut

 

Ako sa hodnotí spoľahlivosť automobilov?

 

Zostavili sme zoznam najspoľahlivejších značiek automobilov pomocou dôležitého kritéria – poruchovosti.

Zistenia vychádzajú zo správ z histórie vozidiel databázy carVertical.

Rebríčky ojazdených automobilov, ktoré tu nájdete, sú odvodené od percenta poruchovosti automobilov konkrétnej značky z celkového počtu analyzovaných automobilových značiek.

Tu je zoznam najspoľahlivejších značiek ojazdených automobilov.

1. KIA – 23,47 %

Slogan spoločnosti Kia „Sila prekvapiť“ (Power to surprise) skutočne zodpovedá realite. Aj napriek tomu, že sa ročne vyrobí viac ako 1,4 milióna vozidiel, je juhokórejská automobilka na prvom mieste v rebríčku najspoľahlivejších značiek ojazdených automobilov, pričom poruchovosť je iba 23,47 % všetkých analyzovaných modelov.

Najspoľahlivejšia značka automobilov však nie je bezchybná a jej vozidlá sú náchylné na:

• Bežné poruchy elektrického posilňovača riadenia
• Poruchy parkovacej brzdy
• Možné zlyhanie DPF filtra (filter pevných častíc)

Prioritou spoločnosti je spoľahlivosť, modely Kia sa vyznačujú pokrokovými bezpečnostnými systémami vrátane predchádzania prípadným kolíziám, autonómneho núdzového brzdenia a riadenia stability vozidla.

2. Hyundai – 26,36 %

Fabrika spoločnosti Hyundai v meste Ulsan v Južnej Kórei je najväčším automobilovým závodom v Ázii a rozprestiera sa na 54 miliónoch štvorcových stôp (čo je asi 5 štvorcových kilometrov). Spoločnosť Hyundai získala druhé miesto v rebríčku najspoľahlivejších značiek ojazdených automobilov, pričom poruchovosť je 26,36 % všetkých analyzovaných modelov.

Ojazdené automobily Hyundai však môžu naraziť na bežné poruchy ako:

• Korózia zadnej nápravy
• Problémy s parkovacou brzdou
• Krehké čelné okno

Prečo ale dostala

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: