Rýchle a ľahké tipy, ako čistiť podlahové rohože do auta

Aj keď sú gumové rohože vyrobené z úplne iných materiálov ako koberec, pri ich čistení sa postupuje rovnako. Existuje však jeden rozdiel, a to namiesto použitia octu alebo čističa musíte použiť aj prostriedok na umývanie riadu alebo prášok na pranie a zmiešať ho s rovnakými časťami vody.

Vyberte z auta gumové rohože a potom z nich odstráňte prach a nečistoty pomocou vysokotlakovej hadice. Ideálne by bolo, keby ste podložku najskôr opláchli, aby sa vaša kefa nedostala do priameho kontaktu s prachom a nečistotami.

Auta gumové rohože
Auta gumové rohože

Kefu ponorte do kombinácie vody a mydla a vydrhnite podlahovú rohož. S materiálom vyrobeným z gumy by bolo oveľa lepšie, keby ste drhli o niečo ťažšie, aby ste zaistili odstránenie akýchkoľvek zaschnutých škvŕn. Využite kefu na maximum, aby ste s ňou vydrhli každý roh podložky. Nezabudnite vyčistiť aj druhú stranu.

Ak si myslíte, že ste gumovú rohož už dostatočne vydrhli, môžete ju opláchnuť pomocou vysokotlakovej hadice, aby ste odstránili mydlo a nečistoty. Ak aj napriek tomu zistíte nejaké odolné škvrny, bude možno potrebné ďalšie čistenie.

Ďalším krokom v procese čistenia je nastriekanie octu na vlhké gumové podlahové rohože. Pomôže vám to ďalej zabezpečiť čistotu vašich rohoží. Podobne ako u kobercových rohoží sa nemusíte obávať žiadneho zápachu, ktorý po sebe zanechá, pretože čoskoro zmizne.

Pretože gumové podlahové rohože, ktoré si môžete kúpiť v online obchode Withcar, je ľahké utrieť dosucha, môžete na ich utieranie použiť uterák z mikrovlákna. Môžete ich tiež položiť na slnko, aby rýchlejšie a lepšie zaschli.

Tipy na odstránenie škvŕn z kobercov a gumených podlahových rohoží

Nezáleží na tom, či používate kobercové alebo gumené podlahové rohože, vždy sa vyskytnú prípady, keď sa niektoré škvrny odstraňujú ťažko. Môže to byť preto, že predtým, ako ste ich zmyli, už ubehla dlhá doba.

V takýchto prípadoch najlepšie urobíte, ak si pripravíte zmes octu, mydla a sódy bikarbóny. Jediné, čo potrebujete, je pol šálky tekutého mydla na riad, jedna šálka octu a jedna šálka sódy bikarbóny. Spojte všetky tri dohromady a potom ich vložte do fľaše s rozprašovačom. Nastriekajte zmes na miesta, kde sú ešte škvrny.

Príspevky z rovnakej kategórie: