Catan – Vzostup Inkov Catan – Rise of the Inkas

Catan – Rise of Inkas vám dáva šancu riadiť a kontrolovať vzostup a úbytok civilizácií v horských a pobrežných oblasti Peru počas troch historických období. Táto samostatná hra Catan Histories je niečo, čomu by ste nepovedali nie.

O spoločnosti Catan – Rise of Inkas

Pred peruánskou dominanciou Inkanovej alebo Inckej ríše už existovalo množstvo vyspelých pôvodných kultúr, ktoré sa založili a upadli v andských regiónoch Južnej Ameriky.  Wari postavili mestské obchodné centrá, doplnené o nóbl obchodné cesty medzi mestami.

Catan - Rise of Inkas

Bol tam aj Tiwanaku zodpovedný za rozvoj pokročilých postupov v poľnohospodárstve a boli úspešní pastieri lamy a alpaky.  Na druhej strane Lambaueque boli slávni majstri remeselníci, ktorí boli ocenení za zložitú prácu so striebrom a zlatom. Tieto kultúry a mnoho ďalších pôvodných obyvateľov vydláždilo cestu k možnému vzostupu Inkánskej ríše, ktorý dominoval týmto miestom už sto rokov.

Hra Catan – Rise of Inkas vás bude konfrontovať s novými strategickými výzvami pri vývoji vlastného kmeňa.  Vývoj funguje podobne ako v prípade osadníkov základnej mechaniky Catana. Vybudujte sídla a cesty, získajte rozvojové karty, aby ste získali výhodu, a pomocou lupiča zastavte svojich protivníkov.  Nakoniec sa však vaše predchádzajúce kmene dostanú na svoj vrchol a nahradia sa.

Ako hrať Catan

Pri hraní hry Catan – Rise of Inkas musíte skoré kmene odmietnuť dvakrát, aby ste mohli urobiť cestu pre éru nového kmeňa. Zbavíte sa všetkých vybudovaných ciest na palube a pomocou viniča zakryte osídlenie, čo znamená, že už nie sú pripravené na rozvoj.  Nie je to však koniec hry. Keď váš kmeň klesne, môžete umiestniť nové osídlenie na dostupné miesto na hracej ploche a pokračovať v hre s novým osadením.

Odmietnuté osady vášho kmeňa sa už nemôžu rozvíjať v mestách a z nich tiež nemôžete vytvárať cesty.  Kmene vašich oponentov ich môžu dokonca nahradiť. Ak však zostanú na palube, mestá a sídla vašej predchádzajúcej kultúry vám budú naďalej poskytovať zdroje.   Hra končí, akonáhle je váš tretí kmeň ustanovený. Vyhráte, ak ste prví, ktorí úplne vyvinuli kmeň a viedli vzostup Inkánskej ríše.

Rise of Inka má viac strategických alternatív.  Keď dosiahnete vrchol rozvoja kmeňa, vaši protivníci hľadajú prostriedky, ako čo najlepšie využiť odmietnuté osídlenie a pokúsiť sa zaujať najlepšie miesta a vytvoriť si svoje vlastné.  Musíte starostlivo zvážiť, kedy posuniete svoj kmeň, pretože budete v kompromitovanej pozícii, ak sa len ponáhľate vopred, pretože vaši súperi si môžu nárokovať prostriedky, na ktorých ste spočítali.

Väčšina známych pravidiel Catana sa trochu zmenila, aby vytvorila čerstvejší zážitok Catana, vrátane najväčšieho bandu bojovníkov a najdlhšej cesty.  Zahrajte si Catan – Vzostup Inkov a zažite úplnú zábavu a potešenie.

Príspevky z rovnakej kategórie: