Najlepšie bezpečnostné tipy na používanie strešných nosičov

Každý má rád dobré výlety plné dobrých rozhovorov, zábavnej hudby a malebných výhľadov, ktoré si môže cestou pozrieť. Ale nikdy by to nebola taká zábava, keby ste boli všetci v aute natlačení ako sardinky. Ešte že sú tu teraz na pomoc strešné nosiče Withcar

Strešný nosič je najlepšie cestovné vybavenie, aké kedy môžete mať, aby ste zabezpečili, že vy aj vaši spolujazdci budete mať dostatok priestoru, aby ste minimalizovali mrnčanie a kňučanie a zaistili, aby sa všetci bavili.

Je nesmierne dôležité zabezpečiť, aby vaše zabalená zásielka bola stabilná a pevne zaistená. Tajomstvo spočíva v tom, že rozložíte svoj náklad, aby ste rovnomerne rozložili veľkosť a hmotnosť vašich predmetov.

Pridanie určitého nákladu na hornú časť vozidla však vždy prináša niekoľko bezpečnostných rizík. Posledná vec, ktorú chcete, je zrazu zaparkovať na kraji cesty, len aby ste prenasledovali svoje veci, pretože sa vám to nepodarilo správne zaistiť. A keď sa chystáte na túto naháňačku, vrhnú sa tam zrýchlené prívesy a autá.

Ak chcete zostať na bezpečnej strane, existuje niekoľko dôležitých vecí a tipov, ktoré by ste mali poznať a pamätať si skôr, ako vyrazíte na cestu. 

Je to prístupné?

Pravdepodobne ste hrdí na svoju zručnosť, že dokážete zbaliť všetku batožinu do auta ako profesionál, ale pokúsiť sa zbaliť strešný nosič je úplne iný príbeh. Uistite sa, že ste si vybrali ľahšie predmety a potom zbalili najprv tie najťažšie z týchto ľahkých predmetov.    

Nakladanie a vykladanie vecí na cestách môže byť poriadne otravné, preto sa uistite, že balíte len tie veci, o ktorých viete, že k nim nebudete mať príliš častý prístup. Áno, možno to znie príliš komplikovane, ale nosiče nákladu sú najlepším spôsobom, ako umiestniť všetky veci na jedno obmedzené miesto a zabezpečiť aerodynamiku nákladu. 

Skontrolujte rovnováhu

Ak sú strešné nosiče zabalené, zvyšuje sa tým ťažisko vozidla, ktoré môže byť náchylnejšie na intenzívnejšie kolísanie, najmä pri vysokých rýchlostiach. Ak strešný nosič nezabalíte správne, väčšinou dochádza k posunu nákladu, čo môže počas jazdy spôsobiť rôzne problémy.   

V prípade, že je váha sústredená až príliš ďaleko dopredu, keď zabrzdíte, preváži sa to a posunie sa to vpred. Ak však možno hmotnosť zaistiť len dozadu, môže to byť trochu náročné. Preto je nesmierne dôležité zabezpečiť, aby vaše zabalená zásielka bola stabilná a pevne zaistená. Tajomstvo spočíva v tom, že rozložíte svoj náklad, aby ste rovnomerne rozložili veľkosť a hmotnosť vašich predmetov.

Ak je to možné, neuchovávajte na strešnom nosiči kvapaliny, pretože tie sa pri pohybe vášho vozidla nakoniec posunú a spôsobí, že sa vaše vozidlo nakloní a vytvorí jazdnej situácii, ktorá je nielen obtiažna, ale aj horšie, ale tiež môže byť potenciálne nebezpečná. 

Pri automobiloch, ktoré nie sú vybavené strešnými nosičmi, je pri nákupe jedného z nich prioritou číslo jedna zabezpečiť, aby sa perfektne hodí pre vaše vozidlo.

Dbajte na výšku

Tí, ktorí jazdia v osobnom aute alebo SUV, si pravdepodobne zvykli považovať upozornenia na nízky previs za samozrejmosť. Zakaždým, keď na svoje auto pridáte nejaký náklad, budete musieť venovať zvýšenú pozornosť takýmto značkám, najmä keď prevážate bicykel.  

Po dokončení nakladania nezabudnite zmerať jeho presnú výšku a potom si túto poznámku uschovajte v blízkosti volantu. Pozor si musíte dávať aj na parkovacie garáže, mosty, konáre stromov a drôty. Nezabudnite tiež, že vždy, keď sa rýchlo zastavíte na rýchle občerstvenie, zamierte k pultu namiesto dojazdu.  

Zabezpečenie správnej inštalácie 

Pri automobiloch, ktoré nie sú vybavené strešnými nosičmi, je pri nákupe jedného z nich prioritou číslo jedna zabezpečiť, aby sa perfektne hodí pre vaše vozidlo. Všetky stojany sú dodávané s úchytnými bodmi, kde sú zavesené na automobil a akonáhle tieto body nebudú zarovnané s tvarom strechy vášho vozidla, bude to pre vás znamenať zlú správu.

To najmenšie, čo sa môže stať, je nechať si pokaziť farbu, ale najhoršie je, že váš náklad môže skončiť skokom z auta rýchlosťou 110 km/h za hodinu. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa poraďte s odborníkom. 

Nezabudnite tiež, že existujú strešné nosiče, ktoré nie sú vodotesné. Ak máte nejaké predmety, ktoré by nemali zmoknúť, nezabudnite ich riadne uzavrieť do plastových vriec.  

Ak strešný nosič používate často, bolo by tiež dobré investovať do pevne škrupiny. To nezabráni iba posunutie nákladu a ochráni váš prevod pred rôznymi prvkami. Tieto struky sú tiež aerodynamické, čo pomáha znížiť odpor vetra a počet kilometrov plynu.

Zvážte hmotnosť

Počas plánovania by bolo tiež vhodné poznať hmotnostný limit strešného nosiča, ako aj hmotnosť vášho vozidla. Ak budete baliť veľa vecí, môžete si zapísať približné hmotnosti, aby ste si boli istí, že ste v dobrej pozícii. 

Väčšie zaťaženie môže nakoniec spôsobiť väčšiu odolnosť proti vetru, čo znamená väčší hluk a nižší počet kilometrov plynu. Prekročenie hmotnostného limitu môže poškodiť vaše auto a môže dokonca viesť k vážnej nehode. SUV majú na prvom mieste tendenciu mať vyššie ťažisko, takže silné naloženie strechy môže spôsobiť prevrátenie vozidla.

Ak strešný nosič používate často, bolo by tiež dobré investovať do pevne škrupiny. To nezabráni iba posunutie nákladu a ochráni váš prevod pred rôznymi prvkami. Tieto struky sú tiež aerodynamické, čo pomáha znížiť odpor vetra a počet kilometrov plynu. 

Ďalšie tipy pre bezpečnosť pri používaní strešného nosiča

Predtým, ako sa vydáte na cestu, sa presvedčte, či ste poistení a či je poistné krytie pre vás dostatočne dobré.  Bez ohľadu na to, aký druh strešného nosiča používate, pozrite si príručku k vozidlu, aby ste vedeli, aké sú hmotnostné limity pre vozidlo a nosič. Strešné nosiče majú často hmotnostné limity od 75 do 250 kg. Prekročenie limitu môže poškodiť vaše vozidlo a viesť k možným nehodám. Je tiež potrebné zabezpečiť, aby strešný nosič neovplyvňoval výhľad dozadu alebo do strán. Vždy zaparkujte rozumne a môžete vyraziť.  

Príspevky z rovnakej kategórie: