CarVertical odhaľuje autá, pri ktorých najčastejšie dochádza k stáčaniu kilometrov.

Nákup ojazdeného auta je zvyčajne ošemetná záležitosť. Mnoho vodičov hľadá najlepší kompromis. Ideálne auto je cenovo dostupné a zároveň čo možno najnovšie. Všeobecný stav auta často odzrkadľuje počet najazdených kilometrov. Často sa však na to zabúda, alebo sa to jednoducho prehliada. Ak sú kilometre stočené, môže to mať za následok, že kupujúci zaplatí vyššiu sumu, ako je hodnota auta.

 

Prečo je potrebné pred kúpou skontrolovať počet najazdených kilometrov?

Každé vyrobené vozidlo má počítadlo kilometrov, ktoré zobrazuje počet najazdených míľ alebo kilometrov, ktoré boli na danom aute najazdené odo dňa výroby. Počítadlo kilometrov odzrkadľuje opotrebovanie auta. Počet najazdených kilometrov je však často stáčaný, a to vedie k nepredvídateľným prevádzkovým nákladom. Z výhodne kúpeného auta sa môže za pár sekúnd stať finančná katastrofa. Napríklad auto so 100 000 stočenými míľami alebo kilometrami môže byť nepredvídateľné a vysoko nákladné na údržbu. Takýto stav je tiež nežiadúci, keď berieme do úvahy budúci predaj auta.

Metodológia výskumu

 

Spoločnosť carVertical, ktorá kontroluje históriu vozidla podľa VIN, vykonala výskum, aby zistila, pri ktorých autách dochádza najčastejšie k stáčaniu kilometrov. Údaje boli zozbierané z rozsiahlej databázy spoločnosti carVertical. Zoznam ukazuje percento jednotlivých modelov áut, pri ktorých bolo zistené stočenie kilometrov – na základe všetkých analyzovaných modelov áut.

Za posledných 12 mesiacov (október 2019 až október 2020) bolo analyzovaných viac ako pol milióna správ. Spoločnosť carVertical zozbierala údaje z rôznych trhov na celom svete vrátane: Poľska, Rumunska, Maďarska, Francúzska, Slovinska, Slovenska, Českej republiky, Lotyšska, Bulharska, Ukrajiny, Srbska, Nemecka, Chorvátska, Ruska a Spojených štátov amerických.

TOP 15 modelov áut, pri ktorých najčastejšie dochádza k stáčaniu kilometrov

Tu je zoznam modelov áut, pri ktorých najčastejšie dochádza k stáčaniu kilometrov. Kupujúci ojazdených áut by mali  pred vykonaním transakcie skontrolovať počet najazdených kilometrov online.

<img class="aligncenter size-large wp-image-134142"

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: