Chcete, aby sa vám v budúcnosti darilo? Začnite sa na ňu tešiť

Sebadôvera a optimizmus pozitívne ovplyvňujú prosperitu ľudí aj celej spoločnosti. Potvrdzujú to nielen dáta a prieskumy ale aj behaviorálna ekonómia.

Dobrou správou je, že aj napriek náročnému pandemickému obdobiu sú Slováci stále opatrní optimisti a viac ako polovica sa teší na budúcnosť. Hlavným dôvodom je rodina (62 % opýtaných), nasleduje bývanie (42 %) a prekvapivo digitalizácia (39 %). Na budúcnosť sa najviac tešia mladí, vzdelaní, slobodní ľudia, muži sú optimistickejší ako ženy. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu* Slovenskej sporiteľne.

Pandémia a očkovanie ovplyvňujú pohľad na budúcnosť

Vplyv pandémie je cítiť a viac ako tretina opýtaných sa budúcnosti obáva viac ako predtým. O niečo horší vplyv mala pritom na ženy a starších ľudí. Dobrou správou je, že očkovanie je pre väčšinu opýtaných (55 %) dôvodom, prečo sa tešiť na budúcnosť. Pozitívny vplyv očkovania očakávajú skôr ľudia z Bratislavy, bonitnejší, vzdelanejší a starší ľudia.

Digitalizácia zlepšuje život

Pre 39 % ľudí je digitalizácia dôvodom tešenia sa na budúcnosť. Za hlavné benefity považujú zrýchlenie a zefektívnenie komunikácie a prístup k informáciám, menej byrokracie na úradoch či úspora času a energie.

K pozitívnej vízii do budúcnosti inšpiruje aj banka

Okrem prieskumov či ekonómov vyzýva k pozitivizmu a radosti zo života aj Slovenská sporiteľňa. Najväčšia banka spúšťa po troch rokoch nový komunikačný koncept, pričom prvú kampaň odštartovala inšpiratívnym príbehom hrdinky s nečakane optimistickým pohľadom do budúcnosti. Nové smerovanie značky potvrdzuje aj konkrétnymi verejnými záväzkami z oblasti finančného vzdelávania, sociálneho bývania a užitočného outdooru, ktorými chce prispieť k lepšej budúcnosti Slovenska.

Verejné záväzky Slovenskej sporiteľne k 2025

200 tisíc finančne vzdelaných mladých ľudí
Tretina žiakov základných a stredných škôl absolvuje FinQ, program finančného vzdelávania.

1 000 znevýhodnených ľudí so strechou nad hlavou
Slovenská sporiteľňa zabezpečí dostupné bývanie pre ľudí v núdzi.

300 tisíc nových stromov
V rámci klimatickej udržateľnosti banka pokračuje vo vytváraní užitočného outdooru.

Viac info na: www.buducnostjevasa.sk.

„Ako bankový líder s takmer 200-ročnou históriou sme úzko spätí

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne