Dacia Duster ďalšej generácie bude lacné a všestranné vozidlo. Možno aj s hybridným pohonom.

Dacia Duster je cenovo dostupné vozidlo, ktoré ponúkne dobré zvezenie, veľa miesta a do všetko za prijateľnú cenu. Tento rok prišiel na trh facelift druhej generácie, ale o pár rokov príde ďalšia tretia generácia. Čo môže obľúbená Dacia ponúknuť?

Dacia Duster

Magazínu Autocar sa v rozhovore s projektovým manažérom Dacia Julien Ferry podarilo zistiť pár informácií o novej Dacii Duster. Rumunské SUV si zachová ideológiu lacného, ​​ale všestranného a praktického vozidla s vynikajúcimi schopnosťami v teréne s pohonom 4×4. Novinka bude postavená na platforme CMF-B, na ktorej je postavený aj Renault Captur, ale na tejto platforme bude postavená aj nová Lada Niva. Také riešenie umožní použitie hybridného systému v Dacii Duster. Použitý môže byť hybridný systém z Renault Captur E-Tech Hybrid, ktorý sa skladá z atmosférickeho 1,6-litrového benzínového motora a elektromotora. Spoločný výkon je 160 koní. Batéria s kapacitou 9,8 kWh umožňuje prejsť čisto na elektrický pohon podľa cyklu WLTP až 50 kilometrov.

 

Tretia generácia Dacia Duster bude predstavená až v roku 2024. Na novinku si teda ešte nejaký rok počkáme. Približne v tom istom roku bude predstavená aj nová Lada Niva, ktorá bude zdieľať techniku s vozidlom Dacia Duster.
Elektrifikácia vozidiel naberá výrazne na tempe. Uvidíme čo bude v roku 2024, ale je veľmi pravdepodobné, že Dacia Duster a Lada Niva budú jedny z mála vozidiel, ktoré ponúknu jednoduchý pohon.

The post Dacia Duster ďalšej generácie bude lacné a všestranné vozidlo. Možno aj s hybridným pohonom. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

Scroll to Top