Danko považuje pozvanie do Moskvy za česť a tvrdí, že sa Putinovi neklaňal

BRATISLAVA 12. mája (WebNoviny.sk) – Andrej Danko vníma ako česť, že ho ruská strana pozvala na vojenskú prehliadku pri príležitosti Dňa víťazstva 9. mája.

V Moskve sa pri príležitosti osláv konca 2. svetovej vojny stretol nielen s predsedom ruskej Dumy Viačeslavom Volodinom, ale podal si ruku aj s prezidentom Vladimírom Putinom.

V mene energetickej závislosti

Danko tvrdí, že Slovensko si musí udržiavať s Ruskom dobré vzťahy aj pre energetickú závislosť.

Ako ďalej povedal v nedeľňajšej relácii televízie TA3 V politike, mrzí ho, že nie je prezident a nemôže robiť vo vzťahu k Rusku to, čo česká hlava štátu Miloš Zeman. Odmieta však, že by sa pri podaní ruky ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi klaňal.

„Celé Slovensko videlo, ako sa naťahujete,“ povedal Dankovi predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba. Narážal tak na video, v ktorom Danko z druhého radu podáva ruku Putinovi a predklonil sa pri tom.

Šéf dumy na zozname

Predsedovi SNS vyčítal, že hoci o Rusku pekne hovorí, jeho strana hlasovala za rozšírenie Severoatlantickej aliancie a ministerstvo obrany pod vedením člena SNS Petra Gajdoša kupuje americké stíhačky.

Predseda štátnej dumy Volodin je pritom na sankčných zoznamoch EÚ a USA za svoju úlohu pri anexii Krymu. „Sankčný zoznam neznamená karanténu,“ povedal Danko s tým, že do Ruska chodia aj iní zástupcovia európskych štátov. Pochválil sa, že aj samotný minister zahraničných vecí Sergej Lavrov sa ho pýtal, ako prehliadku prežíval.

Na upozornenie, že tam bol ako jediný predseda parlamentu spomedzi európskych krajín, Danko zareagoval, že nielen ako jediný z EÚ, ale z celého sveta. „Ani som nesníval, akú česť dostanem. Ale nehovorte, že som sa klaňal,“ povedal Danko. Tvrdí, že Putinovi ho predstavil jeho priateľ Volodin ako čestného hosťa.

Kotlebovi povedal, že jeho v Rusku nikdy nepríjmu za to, že uráža ruských vojakov, ktorí Slovensko oslobodili.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne