Prečo nosiť prilby pre motorky

Čoraz viac ľudí sa teraz obracia na motorky, pretože cestná doprava sa v mestách zhoršuje, čo z nich robí jeden z populárnych spôsobov dopravy v súčasnosti.  Jazda na motorke si však vyžaduje, aby ste používali správne bezpečnostné vybavenie, vrátane rukavíc, ochranných pomôcok na ochranu očí, chráničov kolien a prilieb na motocykloch.   

Existuje mnoho dôvodov, prečo musíte mať prilbu na motocykli, medzi ktoré patria:

Postupujte podľa zákona 

Väčšina regiónov a štátov dnes vižaduje prilbu pri jazde na motorkách.  Ak tak neurobite, považuje sa za občiansky trestný čin, ktorý by mohol viesť k uloženiu pokút.

Prilieb na motocykloch chráni pred poškodením
Prilieb na motocykloch pre bezpečnejšiu jazdu

Opakovaným páchateľom hrozí odobratie vodičského preukazu. Preto je vždy múdre zostať na pravej strane zákona a nosiť prilbu zakaždým, keď jazdíte na motorke.  

Znížte riziká poranení hlavy 

Podľa štatistík bolo viac ako 70% smrteľných nehôd na motorkách, ktoré sa stáli následkom zranení hlavy.  Preto je pre jazdcov dokonalý zmysel nosiť na ceste svoje motocyklové prilby. Aj keď pôjdete iba na krátku vzdialenosť, musíte mať na sebe prilbu, pretože, na konci koncov, dopravné nehody  nikdy neprídu s predbežným varovaním.

Okrem smrti vám prilba môže tiež pomôcť vyhnúť sa trvalým zraneniam, ktoré by mohli spôsobiť nespôsobilosť osoby na celý život.  Preto je v najlepšom záujme motocyklistov, aby vždy nosili svoje prilby, aj keď im to bude nepríjemné.  

Chráňte sa pred prvkami prírody 

V chladnejšom období vždy existuje riziko vysporiadania sa s mrznúcim vetrom. 

Kvalita prilieb na motocykloc
Prilieb na motocykloch HJC

Aj keď môžete vždy nosiť bundu a iný výstroj na ochranu tela pod krkom, no nosenie prilieb na motorke môže zabrániť nepríjemnostiam pri jazde uprostred nepriaznivého počasia.  Prilby môžu poskytnúť úplnú ochranu vašej hlave, očiam a ušiam, aby bol zážitok z jazdy príjemný a nie nepríjemný.

Zlepšite viditeľnosť cesty 

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, prilba s vysoko kvalitným priezorom pomáha pri zlepšovaní viditeľnosti.  To môže pomôcť chrániť vaše oči pred prachom a inými nečistotami, najmä ak jazdíte primerane vyššou rýchlosťou. To môže veľa pomôcť pri zlepšovaní dôvery jazdcov mnohými spôsobmi.  To znamená, že sa nemusíte počas jazdy sústrediť na ochranu očí a zároveň výrazne zvyšuje bezpečnosť jazdy. 

Zvýšenie osobnosti 

V dnešnom modernom svete, kde vzhľad a štýl stúpali viac ako inokedy, môže nosenie prilieb na motorke počas jazdy pomôcť zvýšiť celkovú osobnosť človeka. Prilby môžu prinútiť mužov, aby vyzerali viac mužsky.  Zakaždým, keď jazdíte na motorke, keď máte na sebe prilbu, môžete prinútiť ženy aby otočili hlavy za vami. Najmä ženy majú tendenciu byť priťahované k mužom, ktorí jazdia na motorkách, keď majú na sebe chladné a elegantné prilby.

Na záver

Vyššie uvedené sú len niektoré z mnohých dôvodov, prečo je prilba na motocykli nevyhnutnosťou a nie iba luxusom.  Existujú rôzne veľkosti, značky a typy prilieb, takže môžete očakávať, že nájdete tú, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu štýlu a potrebám.

Príspevky z rovnakej kategórie: