Elektrický Nissan Ariya bude predstavený budúci týždeň.

To, že japonská automobilka Nissan tento rok predstaví elektrický crossover nie je žiadne tajomstvo. Už pred pár mesiacmi unikli patentové snímky nového vozidla. Teraz však Nissan zverejnil upútavku a presný dátum predstavenia.

Nissan Ariya

Koncept elektrického crossoveru bol predstavený minulý rok na autosalóne v Tokiu, no oficiálne online predstavenie prebehne 15.7.2020. Čo sa týka technických údajov, tak veľa informácií nemáme. Vieme, že Ariya je prvé vozidlo postavené na platforme CMF-EV. V ponuke bude verzia s pohonom predných kolies a s pohonom všetkých kolies. Najvýkonnejšia verzia zvládne šprint na 100 km/h za menej ako päť sekúnd a dojazd má byť 480 km podľa EPA. V ponuke bude aj poloautomatický systém ProPilot 2.0.

Nissan Ariya

Výkonný riaditeľ Makoto Machida povedal:

Ariya je fúziou elektrifikácie a zdokonalených asistenčných systémov vodiča, ktoré sú krokom k budúcim autonómnym systémom riadenia. Očakávame, že tento model bude hrať kľúčovú úlohu pri príprave značky na úplne novú éru.

Nissan Ariya sa začne vyrábať na jeseň 2020 v japonskej továrni Tochigi. V severnej Amerike začína cena na 40 000 dolárov.

Nissan Ariya

The post Elektrický Nissan Ariya bude predstavený budúci týždeň. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: