Obsah:
„Nepoznám ho, nekomunikovala som s ním, ani priamo, ani sprostredkovane, ani osobne, ani prostredníctvom iných osôb, nijako. V kauze zmenky som sa absolútne neangažovala,“ vyhlásila vlani 3. septembra Monika Jankovská o Marianovi Kočnerovi.
Vzápätí oznámila, že odstupuje z funkcie štátnej tajomníčky na ministerstve spravodlivosti, kam ju nominoval Smer, za ktorý aj kandidovala vo voľbách.
Funkcie sa vzdala zhruba týždeň po tom, čo NAKA zhabala viacerým sudcom telefóny. V tom čase už policajti mali zanalyzovaný obsah mobilu Mariana Kočnera. S Jankovskou si vymenil tisíce správ, štátna tajomníčka to aj tak popierala.
„O tomto ja nič neviem,“ tvrdila. Po odchode z funkcie sa stala sudkyňou Krajského súdu v Bratislave.
Video: Toto tvrdila Jankovská o Kočnerovi a zmenkách
Autorka: Martina Koník
Výsluch bol krátky
Na tlačovke, na ktorej sa lúčila s politickou funkciou, označila policajnú akciu Búrka za bezprecedentné zastrašovanie sudcov, ktorých sa doposiaľ nikto verejne nezastal. „Uvedomujú si vyšetrovatelia a prokurátori, aké dôsledky budú mať tieto úkony, ak sa nepreukáže zákonnosť takéhoto údajného dôkazu?“ pýtala sa dvojnásobná štátna tajomníčka Jankovská. Celú akciu polície označila za „svinstvo“ a „mediálny lynč“.
Nasledovali dni v ústraní. Na súd Jankovská nenastúpila, keďže oznámila, že je práceneschopná, a rýchlo prišlo aj rozhodnutie disciplinárneho senátu o pozastavení výkonu funkcie sudkyne. A potom ju 11. marca 2020 aj s ďalšími sudcami zatkla polícia.
97 dní vo väzbe presvedčilo Jankovskú, že
Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.
Pokračovať v čítaní – zdroj článku
Príspevky z rovnakej kategórie:
- Nenašli sa žiadne