Krachuje automobilka SsangYong? Máme oficiálne informácie.

V posledných dňoch na internete kolujú informácie o tom, že automobilka SsangYong má finančné ťažkosti. Nechceli sme túto informáciu zverejniť bez oficiálneho stanoviska zo SsangYong. Nižšie si môžeš prečítať oficiálne stanovisko priamo zo SsangYong. Ak sa ti nechce čítať, tak pre slovenských zákazníkov sa nič nemení. Výroba a objednávky pobežia v úplne normálnom režime. 

Ssangyong Rexton 2020

Tu je plná odpoveď k aktuálnej situácii: 

Počas posledných rokov automobilka SsangYong investovala značné množstvo peňazí do vývoja a predstavenia nových modelov. Tento rozvoj automobilka financovala okrem iného aj úvermi od medzinárodných bánk a Kórejskej rozvojovej banky. Časť týchto úverov bola splatná v posledných dňoch. Vplyvom koronavírusovej situácie sa spoločnosť Mahindra & Mahindra rozhodla, že nájde miesto seba pre SsangYong nového silného investora, ktorý by automobilke pomohol ďalej expandovať na globálne trhy. Aktuálne prebiehajú intenzívne rokovania s vážnymi záujemcami. SsangYong vzhľadom k nesplateným dlhom požiadal kórejský konkurzný súd o vstup do tzv. Programu podpory autonómnej reštrukturalizácie (Autonomous Restructuring Support program). Vstup do tohto programu umožní spoločnosti SsangYong vyjednať nové podmienky vyrovnania so svojimi veriteľmi a zároveň dokončiť vstup nového majoritného investora do spoločnosti. V tomto kontexte skutočnosť, že SsangYong a Mahindra & Mahindra nezaplatili aktuálne splatné dlhy a dobrovoľne požiadali o vstup do programu podpory autonómnej reštrukturalizácie, vnímame ako krok na ceste k uzavretiu dohody s novým investorom.
Pre slovenských zákazníkov sa po vstupe do tohto programu nič nezmení, ako nám potvrdil Peter Škutina, country manažér SsangYong pre Českú republiku a Slovensko: “Výroba a tým pádom aj zákaznícke objednávky pobežia v úplne normálnom režime. Dopyt po vozidlách SsangYong je v našich končinách veľký, predaje nám na českom i slovenskom trhu v tomto roku aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii veľmi rýchlo rastú a december vyzerá

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: