Morgan CX-T Four Plus je retro auto určené na extrémne cesty.

Legendárne britské vozidlá Morgan asi veľmi predstavovať nemusím. Jedná sa o retro vozidlo určené prevažne na cesty. Ako však vznikol nápad na vozidlo určené pre extrémne cesty? Čo ponúka CX-T?

Morgan CX-T Four Plus

Taliansky magnát Andrea Bonomi je verný zákazník spoločnosti Morgan. Keď dorazil do kancelárie britskej firmy, aby si objednal roadster, omylom uvidel na stene v dizajnovom centre hrubú kresbu offroad Plus Four a spýtal sa, či by Morgan Motor mohol vyrobiť rovnaké auto len pre neho. Spoločnosť odpovedala, že to je dobrý nápad a auto išlo do výroby. Teraz prichádza CX-T Four Plus v 8-kusovej edícii.

Morgan CX-T Four Plus

Firma Rally Raid UK, ktorá sa zaoberá výrobou konštrukcie pre vozidlá Dakar sa podieľala tiež na tvorbe extrémneho Morgana. Novinka dostala upravené ramená, zväčšené kolesá a samozrejme nové nastaviteľné tlmiče. Svetlá výška sa zvýšila zo 120 na 230 mm. Na ochranu vodiča a spolujazdca je auto vybavené ochrannou klietkou, vzadu boli nainštalované svetlomety, držiak na dve náhradné kolesá, schránka na náradie a nádoba s vodou. Spodok auta je chránený pred kameňmi, prepracovaný je výfukový systém a samozrejmosťou je nainštalovaný elektronický systém BMW xDrive. Pod kapotou sa nachádza 2,0-litrový preplňovaný benzínový štvorvalec s výkonom 255 koní. CX-T je oproti bežnému Four Plus ťažšie o 291 kg.

Morgan CX-T Four Plus

Morgan CX-T Four Plus Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: