Muž obvinený z vraždenia v El Pase sa polícii priznal, že sa zameriaval na Mexičanov

Muž obvinený z víkendovej masovej streľby v supermarkete v texaskom El Pase sa polícii priznal, že sa pri svojom čine zameriaval na Mexičanov. Vo svojom prísažnom vyhlásení to uviedol detektív Adrian Garcia.

Podľa neho sa 21-ročný Patrick Crusius v sobotu vzdal polícii, keď krátko po útoku zastavila jeho auto, a policajtom povedal, že je strelec.

Desať hodín jazdy

Neskôr súhlasil, že sa bude rozprávať s detektívmi, ktorým povedal, že do El Pasa prišiel z Allenu na predmestí Dallasu, kde žil a ktorý je vzdialený 10 hodín jazdy, a pri útoku sa zameral na Mexičanov.

Streľbu neprežilo 22 ľudí a zhruba dve desiatky ďalších pri nej utrpeli zranenia. Mnohí zosnulí mali hispánske priezviská a ôsmi z nich boli občania Mexika.

Hispánska invázia

Úrady predpokladajú, že Crusius zverejnil krátko pred útokom na internete manifest, v ktorom vyzýva na odpoveď na „hispánsku inváziu do Texasu“. El Paso leží na hranici USA s Mexikom a má veľa hispánskych obyvateľov.

Crusiusa obvinili z úkladnej vraždy a držia ho vo väzbe bez možnosti prepustenia na kauciu. Federálni prokurátori zvažujú, že muža obvinia aj zo zločinov z nenávisti.

Niekoľko hodín po útoku v El Pase zase ďalší strelec zabil deväť ľudí a mnoho ďalších zranil v Daytone v Ohiu.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne