Na dovolenke sa nevarí! Cestujte s Košickým detským pasom a objavujte lokálne gastro

Miklušova väznica & Raňajkáreň Rozprávka

Vedeli ste o tom, že Miklušova väznica je jednou z najnavštevovanejších lokalít detských cestovateľov? Vitajte na mieste, kde sa snúbi história s adrenalínom – v rámci komplexu si viete pozrieť expozíciu katovho bytu zo 17. storočia, dobové nástroje v mučiarni, väzenské artefakty, či nadchnúť sa pre voskové figuríny kata, pomocníka a obetí. Na chvíľu zabudnete, v ktorom ste storočí!

Zážitok z poznávania minulosti umocnite prechádzkou v historickej Uličke remesiel, na Hrnčiarskej ulici a oddýchnite si pri lahodných raňajkách v Raňajkárni Rozprávka. Usaďte sa pod holým nebom a zadívajte sa na jeden i druhý koniec tejto fotogenickej uličky. Raňajkáreň Rozprávka ponúka desiatky možností pre malých maškrtníkov ako krupicu s kakaom a masielkom, plnený sladký aj slaný croissant či avokádový puding – jednoducho všetko, na čo pomyslíte! Navyše sa môžete zabaviť s deťmi v detskom kútiku alebo si oddýchnuť pri dobrej vypožičanej knižke.

Košický hrad & Bistro Gourmet

Cesta do stredovekej minulosti sa môže začať aj prechádzkou ruinami Košického hradu! Zájdite si do mesta po to-go klasické a atypické chlebíčky rôznych chutí a vyberte sa na piknik! V Bistro Gourmet na rohu Dominikánskeho námestia si spomeniete na všetky chute z osláv či posedení s rodinou, a to aj v modernom prevedení. Ochutnajte vychytávky ako napríklad figový, lososový, či Waldorf chlebíček.

Pre piknik s parádnym výhľadom vykročte k pozostatkom Košického hradu so základmi okrúhlej veže a trojuholníkovej bašty. Okrem bývalej pevnosti máte možnosť vystúpiť na populárnu vyhliadkovú vežu s výškou vyše 21 metrov (ak budete mať šťastie, dovidíte až na Vysoké Tatry!) alebo obdivovať novovybudovaný drevený amfiteáter, kde si poľahky pochutnáte aj na chlebíčkovej odmene z mesta.

Na tejto zastávke nezabudnite splniť aj bonusovú aktivitu z Košického detského pasu, za ktorú budete odmenení špeciálnou zlatou či striebornou nálepkou!

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne

Scroll to Top